Даниел Крег повеќе нема да биде Џејмс Бонд: Кој ќе го замени?

Британскиот актер Даниел Крег по петти и последен пат е во улогата на тајниот агент 007, а сè уште не е одлучено кој ќе го замени.

Сепак, во медиумите се огласи поранешниот Џејмс Бонд, актерот Пирс Броснан кој предложи име на идниот таен агент, замената за Даниел Крег. Станува збор за Том Харди, ѕвезда на серијата „Taboo“ и филмот „Mad Max: Fury Road“.

„Мислам дека Том Харди би можел да биде добар Бонд. Би сакал да го видам во таа улога“, изјави Пирс за Daily Mail.

Претходно имаше гласини дека следниот Бонд би можел да биде жена, но продуцентот на филмот го демантираше тоа. Барбара Броколи изјави дека дефинитивно ќе биде маж.

Таа верува во создавање на силни женски ликови.

„Не сум особено заинтересирана за тоа да преземам машки лик и да ја дадам таа улога на жена. Мислам дека жените се далеку поинтересни од тоа“, изјави Броколи.

Неодамна е објавен вториот трејлер за најновиот Бонд филм, дваесет и петти по ред, во кој за последен пат го гледаме Даниел Крег како агентот 007.

Remote video URL
реклама

Масовно иселување: Зошто си заминуваат луѓето од Македонија и дали би се вратиле?

Read more

Бил Гејтс: Треба да се подготвиме за нова пандемија

Read more

Пробајте нешто ново: Извонредни трикови за незаборавна предигра

Read more

За малку избегнат судир на патнички авион и НЛО

Read more

Филм & ТВ

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

По две тешки дијагнози, Мајкл Џ. Фокс објави крај на кариерата

Read more

Официјален трејлер за „The Ripper“

Read more

Најгледаната серија на Netflix не престанува да добива пофалби

Read more

Сцена

  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Модата на AMA 2020: Што носеа познатите на црвениот тепих?

Читај повеќе
  • play_arrow

Тејлор Свифт освои три AMA награди и постави нов рекорд

Читај повеќе

По две тешки дијагнози, Мајкл Џ. Фокс објави крај на кариерата

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за „The Ripper“

Читај повеќе
  • play_arrow

Џастин Бибер и Шон Мендес пеат за предизвиците на славата во „Monster“

Читај повеќе
  • play_arrow

Billboard: Карди Би е жена на годината

Читај повеќе
  • play_arrow

Најгледаната серија на Netflix не престанува да добива пофалби

Читај повеќе
  • play_arrow

Модна приказна: Костимите во четвртата сезона на „The Crown“

Читај повеќе