Џастин Бибер и Шон Мендес пеат за предизвиците на славата во „Monster“

Славните музичари Џастин Бибер и Шон Мендес остварија соработка за новата песна „Monster“, која е дел од претстојниот студиски албум „Wonder“ на Мендес.

Во видеоспотот, Мендес и Бибер даваат осврт на проблемите, предизвиците и тешкотиите во животот кои со себе ги носи славата.

„Што ако паднам? Што ако се сопнам? Дали сум тогаш чудовиште? Што ако згрешам? Што ако се скршам?“, пеат и двајцата во рефрен од песната.

реклама

Музика

Дали песна за возачка дозвола ќе биде песната на 2021? Веќе руши рекорди

Read more

Лана дел Реј пее за теориите на заговор за авионско запрашување во новата песна

Read more

Почина славниот југословенски басист Ненад Стефановиќ - Јапанац

Read more

The Weeknd ги шокираше фановите со изгледот во новиот спот

Read more

Нови видеа

play_arrow

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Read more
play_arrow

Прошетка со Елон Маск низ канцелариите на SpaceX     

Read more
play_arrow

Креативни начини како да ја организирате кујната

Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Моментот кога Елон Маск си го купил првиот суперспортски автомобил

Read more
play_arrow

Сообраќајно чудо: Супербрз воз кој „лета“ со 620 километри на час

Read more
play_arrow

Преслатка реакција на маче кога за првпат ќе види снег

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Wonder Woman 1984“

Read more
play_arrow

НАСА 2021: Ајде да одиме на Месечината!

Read more
play_arrow

Како се чисти снегот во Mадрид?

Read more
play_arrow

Зошто англиските фудбалери ретко прават трансфери во странство?

Read more
play_arrow

Лана дел Реј пее за теориите на заговор за авионско запрашување во новата песна

Read more