Депај нема да го нашушти Лион

Капитенот на Лион, Мемфис Депај побара и доби нов број во тимот и според приврзаниците, ова е доказ дека тој нема да замине.

Холанѓанецот го заменува бр.11 со „десетката“, кој досега ја носеше Бертран Траоре. Последниот штотуку се пресели во Астон Вила и Депај веднаш побара промена.

Напаѓачот го бараат Барселона и Милан, но според претседателот на клубот Жан-Мишел Ола никој не дал конкретна понуда.

Договорот на Мемфис истекува за 10 месеци и многу веројатно ќе биде продаден. Пазарот се затвора на 5 октомври.

реклама

Од отворањето на градинките досега - 15 заразени деца и 44 вработени

Read more

Даниел Крег повеќе нема да биде Џејмс Бонд: Кој ќе го замени?

Read more
Фејл компилација - неписменост и други проблеми

Фејл компилација - неписменост и други проблеми

Read more
Како најлесно да ја исчистите белата гума на патиките?

Како најлесно да ја исчистите белата гума на патиките?

Read more

Фудбал

Гигс: Можеби дури за 20 години Манчестер повторно ќе биде шампион

Read more

Конте: Со Парма ќе биде тактичко надмудрување

Read more

Роналдо конечно негативен на коронавирус

Read more

Среќен роденден, Марадона!

Read more

Спорт

Ботас ја освои пол-позиција на Гран при во Имола

Читај повеќе

Гигс: Можеби дури за 20 години Манчестер повторно ќе биде шампион

Читај повеќе

Дури 9 случаи со коронавирус измината недела во Ф1

Читај повеќе

Конте: Со Парма ќе биде тактичко надмудрување

Читај повеќе

Конечно почнува кошаркарското првенство

Читај повеќе

Роналдо конечно негативен на коронавирус

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Среќен роденден, Марадона!

Читај повеќе

Одложени натпреварите од Првата и Втората лига во македонскиот фудбалски шампионат

Читај повеќе
  • play_arrow

Лорис е првиот француски голман кој одигра 100 натпревари во европските купови

Читај повеќе