Десерт на денот: Колачиња од само 3 состојки

Предлог за брз, лесен и вкусен десерт за колачиња со нутела.

Потребни состојки:

3 банани

225 г нутела

90 г какао

Начин на подготовка:

Изгмечете ги бананите со вилушка и додајте нутела и какао во прав. Откако смесата ќе се соедини, ставете во тава, рамномерно распоредете ја смесата и печете на 180 степени, околу 30 минути.

Тагови
реклама

Што ќе се случи во телото ако секој ден пешачите?

Read more

Филипче: Повикувањето за вакцинација ќе се одвива преку системот „Мој термин“

Read more

26 јануари 1788, почнала колонизацијата на Австралија

Read more

Конор Мекрегор суспендиран на шест месеци

Read more

Рецепти

Направете сами: Крем од лешници и чоколадо

Read more

Идеја за појадок: Овесна каша со бело чоколадо и јагоди

Read more

Рецепт на денот: Тестенини со кари сос со печурки

Read more

Вкусен колач од само 4 состојки

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Што ќе се случи во телото ако секој ден пешачите?

Читај повеќе

Совети како да го смирите детето во моменти на изливи на бес

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто е толку тешко да се отепа мува?

Читај повеќе

Дечкото ја оставил бидејќи била дебела, сега заработува како фитнес модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Мачка-чувар

Читај повеќе
  • play_arrow

Индиец создаде чизми кои пукаат

Читај повеќе
  • play_arrow

Скијач во Романија едвај се спаси од мечка

Читај повеќе

СЗО објави нови препораки за лекување на заразените со коронавирус

Читај повеќе

Направете сами: Крем од лешници и чоколадо

Читај повеќе