Десет најсекси порно ѕвезди на Instagram

Б.С.Б.
/ 17.12.2020 / 17:07

Порно индустријата е една од најголемите, но порно филмовите не се само популарни поради содржината туку и поради убавите девојки кои глумат во нив.

Истражувањата покажаа дека 90% од мажите гледаат порно филмови, за разлика од 30% од жените, чиј број значително се зголемува. Љубителите на овој жанр можат да бираат меѓу многубројниte категории, според вкусот и потребите.

Многу од порно ѕвездите, освен на порно сајтовите како Porhub, Adult Time и Brazzers, исто така се популарни и на Instagram, па обожавателите може да видат дел и од нивниот приватен живот.

Другата страна која е помалку позната за нив. Многумина од нив пишуваат книги, патуваат и комуницираат со медиумите.

Одвоивме 10 популарни порно актерки со голем број обожаватели на Instagram:

1. Сани Леоне: 42 милиони
2. Миа Калифа: 22.3 милиони
3. Џиана Никол: 6.7 милиони
4. Лана Роадес: 13.5 милиони
5. Софи Ди: 9.9 милиони
6. Кендра Ласт:5.6
7. Алексис Тексас: 5.3 милиони
8. Ники Бенз: 4.7
9. Кристи Мек: 3.8 милиони
10. Ава Адамс:3.5 милиони обожаватели.
реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Read more

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

Стил

Пет намирници кои помагаат да ги сокриете подочниците

Read more

Модни близнаци: Бон и Пон се најдобро облечените пензионери на Instagram

Read more

Направете сами: Средство за чистење од лимон, лимета и оцет

Read more

Внуката на принцезата Дијана се омажи за 32 години постар милијардер

Read more
 

Магазин

Цвеќињата за олимписките победници имаат специјално значење

Читај повеќе

И вакцинираните може да го пренесат делта сојот

Читај повеќе
  • play_arrow

Брокулата е идеална за детоксикација на организмот

Читај повеќе

Мали тајни на големите љубовни приказни

Читај повеќе

Рецепт на денот: Солени бомбици со туна

Читај повеќе

Колку треба да пешачите дневно за да почнете да слабеете?

Читај повеќе

Пиењето шест кафиња на ден сепак е штетно за здравјето

Читај повеќе

Најголеми опасности за децата што се кријат во дворовите и парковите

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да ги „светнете“ валканите патики да изгледаат како нови?

Читај повеќе