Десет нови серии кои мора да ги гледате ова лето

На овие серии дефинитивно треба да им дадете шанса. Доколку сте ги изгледале сите популарни серии на Netflix, направивме листа со 10 нови серии кои мора да ги гледате ова лето.

Unsolved Mysteries
Remote video URL

Ова е една од најпопуларните серии на Netflix во моментот. Како што кажува и насловот, ќе гледате нерешени мистерии, детективи и новинари кои се обидуваат да ги решат мистериозните случаи.

Dave
Remote video URL
Normal people

Многумина сметаат дека ова е една од најдобрите драми за оваа година. Приказната го следи животот на Мариен и Коне кои живеат во мал град во Ирска и во еден момент животите ќе им се спојат.

Remote video URL
Tales from the Loop
Remote video URL

Оваа серија ја опишуваат како комбинација од Stranger Things и Black Mirror.

Perry Mason
Quiz
Remote video URL
I’ll Be Gone in the Dark

Интересна мини-серија која зборува за нерешените убиства во Калифорнија во 80-тите години.

Remote video URL
The Great
I Know This Much Is True
Remote video URL
The Baby-Sitters Club
Remote video URL

Доколку сакате хумор, ова е одличниот избор за вас.

Тагови
реклама

Бон Џови и покрај богатството пет дена неделно мие садови во ресторан

Read more

Русите објавија снимка од протерувањето на британскиот разурнувач

Read more

Најчестите грешки на возачите за време на летниот одмор

Read more

Џон Мекафи, творецот на антивирусната програма, пронајден мртов во затвор

Read more

Филм & ТВ

Disney ја одбра новата Снежана, луѓето одушевени

Read more

И Стивен Спилберг премина на Netflix

Read more

Погледнете го трејлерот за новиот трилер „How I Became a Superhero“

Read more

Среќен роденден, Мерил Стрип

Read more
 

Сцена

Disney ја одбра новата Снежана, луѓето одушевени

Читај повеќе

И Стивен Спилберг премина на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за новиот трилер „How I Became a Superhero“

Читај повеќе
  • filter

Среќен роденден, Мерил Стрип

Читај повеќе
  • filter

Досега необјавени фотографии на Анџелина Џоли од времето пред да стане славна

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Никој не го препозна Брендан Фрејзер

Читај повеќе

Светот кој требаше да се спасува и зошто го сакавме Терминатор

Читај повеќе
  • play_arrow

„The Hitman’s Wife’s Bodyguard“ лесно го освои бокс-офисот

Читај повеќе