Десет нови серии кои мора да ги гледате ова лето

На овие серии дефинитивно треба да им дадете шанса. Доколку сте ги изгледале сите популарни серии на Netflix, направивме листа со 10 нови серии кои мора да ги гледате ова лето.

Unsolved Mysteries
Remote video URL

Ова е една од најпопуларните серии на Netflix во моментот. Како што кажува и насловот, ќе гледате нерешени мистерии, детективи и новинари кои се обидуваат да ги решат мистериозните случаи.

Dave
Remote video URL
Normal people

Многумина сметаат дека ова е една од најдобрите драми за оваа година. Приказната го следи животот на Мариен и Коне кои живеат во мал град во Ирска и во еден момент животите ќе им се спојат.

Remote video URL
Tales from the Loop
Remote video URL

Оваа серија ја опишуваат како комбинација од Stranger Things и Black Mirror.

Perry Mason
Remote video URL
Quiz
Remote video URL
I’ll Be Gone in the Dark

Интересна мини-серија која зборува за нерешените убиства во Калифорнија во 80-тите години.

Remote video URL
The Great
Remote video URL
I Know This Much Is True
Remote video URL
The Baby-Sitters Club
Remote video URL

Доколку сакате хумор, ова е одличниот избор за вас.

Тагови
реклама

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Скопјанец организирал фудбалски турнир непочитувајќи ги мерките за заштита од COVID-19

Read more

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Петмина патници од летот Скопје-Турку во вторникот позитивни на COVID-19

Read more

Филм & ТВ

Сè што е погрешно со „Hustlers“

Read more

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Read more

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Read more

Научно-фантастичната серија „Raised by Wolves“ доби нов трејлер

Read more

Сцена

  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Hustlers“

Читај повеќе

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Читај повеќе
  • play_arrow

Научно-фантастичната серија „Raised by Wolves“ доби нов трејлер

Читај повеќе

Двејн Џонсон втора година по ред најплатен актер во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најдобри борбени сцени со Киану Ривс

Читај повеќе

Џаред Лето ќе го глуми Енди Ворхол

Читај повеќе

Антонио Бандерас позитивен на коронавирусот: Роденденот го славам во карантин

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе