Детална астро анализа до 31 мај за секој хороскопски знак

Дознајте го неделниот хороскоп до 31 мај за секој од хороскопските знаци. Љубов, работа, здравје - еве што ве очекува оваа недела.

Овен

ЉУБОВ: Ќе се фокусирате на партнерот, бидејќи Марс и Јупитер ќе ве поттикнат на решителна акција, па повеќе ќе бидете расположени за разни забавни активности. Сепак, немојте да бидете раздразливи ако видите дека планираното се случува побавно од очекуваното. Од друга страна, слободниот Овен треба да биде повнимателен, бидејќи примамливите предлози можат да им донесат проблеми. Обрнете внимание на себе и на оние кои го заслужуваат тоа.

РАБОТА: Бидете одговорни и почитувајте ги барањата поставени на работното место. Секакво брзање, особено во овој момент, може само да ви наштети. Завршете ги задачите една по една, бидејќи правењето сè одеднаш доведува до презаситеност. Ако занемарувате важни работи во врска со вашите финансии, ќе имате корист ако ги разгледате овие работи без одлагање.

ЗДРАВЈЕ: Без разлика дали се работи за брза прошетка по природа или за смирувачка јога сесија, слушајте што му треба на вашето тело и почитувајте го. Нема потреба да лежите премногу бидејќи тоа се одразува на вашето тело и расположение.

Бик

ЉУБОВ: Слободни Бикови, вашите желби и соништа не се во согласност со реалноста и можат да доведат до песимизам и разочарување. Може да создадете проблеми поради неподготвеноста да покажете воздржаност и да ги изразите своите чувства на завидливите луѓе. Комуникацијата со роднините и пријателите ви носи радост, па фокусирајте се на нив во овој период. Бикови во врска, ќе ги проширите сите аспекти на вашата врска и ќе го продлабочите нивото на одговорност и посветеност. Искрените разговори и меѓусебната нежност носат стабилна врска и искуства од секаков вид.

РАБОТА: Нема да оставите добар впечаток кај колегите ако се однесувате како работохолик кој сака да ги преземе и нивните задачи. Бидете внимателни и анализирајте го секој збор што ќе го слушнете, смислете и стратегија за однесување и бидете прецизни во вашите барања. Трпението е клучот за успехот.

ЗДРАВЈЕ: Слушајте ги сигналите на вашето тело и веднаш решете ги сите долгорочни здравствени проблеми. Рамнотежата е неопходна за одржување на целокупната виталност.

Близнаци

ЉУБОВ: Ќе научите многу кога ќе бидете трпеливи, смирени бидејќи тоа ќе ви овозможи да посветите повеќе внимание на партнерот. Во овој период сте избалансирани и внесувате чувство на стабилност и хармонија во вашата врска и воопшто во животот. Слободни Близнаци, небесните влијанија ве поттикнуваат да смислувате секакви шеми за да привлечете нечие внимание. Покрај ова, ѕвездите велат дека возбудливи настани можат да се случат во врска со учеството на јавни и забавни настани, како на пример убаво познанство со личност со која идеално се согласувате.

РАБОТА: Можните тешкотии нема долго да ве спречат во напорите да бидете успешни бидејќи планетите се на ваша страна. Наполнете се со оптимистички емоции, што и да се случи. Останете резервирани кон туѓите идеи и подгответе се да се прилагодите на промените во плановите и одложувањата на важни договори и состаноци.

ЗДРАВЈЕ: Доколку имате редовна терапија, време е да ја коригирате - консултирајте се со вашиот лекар. Движете се повеќе и престојувајте надвор.

Рак

ЉУБОВ: Ракови во врска, потрудете се да бидете трпеливи, бидејќи секаков вид импулсивност и непромисленост во овој период може да ѝ наштети на вашата врска. Држете се настрана од непотребни спорови и конфликти, но фокусирајте се на посветеноста и нежноста. Размислете како непречено да ги воведете потребните промени во вашиот живот. Слободни Ракови, вашата потреба да ги споделите чувствата и да се грижите за некого може да ве доведе во врска со погрешна личност. Размислете кои се вашите мотиви и потреби.

РАБОТА: Сега е совршено време да ја завршите започнатата работа, чие финале веќе некое време го одложувате. Лекцијата од овој циклус е да бидете трпеливи и да не се обидувате да се справите со сè одеднаш. Можеби ќе треба да ги исправите грешките направени од некој друг за да ги исполните вашите планови. Преуредете ги финансиите доколку планирате одреден тип на инвестиција.

ЗДРАВЈЕ: Можно е да страдате од главоболки и недостаток на сон и одмор, затоа опуштете се, одморете се и медитирајте секогаш кога ќе имате прилика.

Лав

ЉУБОВ: Планетарното порамнување носи многу позитивна енергија, па, Лавови во врска или не, ако имате нешто што навистина треба да го кажете, тогаш ова би било добар момент да го направите тоа, бидејќи ќе можете да комуницирате непречено, без прибегнување кон прикриени методи. Да се ​​биде искрен за тоа како се чувствувате може да ги промени работите побрзо отколку што мислите, а правилната проценка ќе ви помогне да ги донесете вистинските заклучоци и да ги преземете потребните активности. Сегашниот аспект укажува на тоа дека треба да седнете, да поминете малку време планирајќи и донесувајќи одредени одлуки.

РАБОТА: Бидете активни и трпеливи на работното место; не одбивајте профитабилна понуда за работа, само затоа што „мразите“ да преземете друг потфат, туку ангажирајте тим кој ќе ви помогне. Ако го одиграте како што треба, ве очекува период на просперитет кој ќе остане запаметен по надминување на многу обврски.

ЗДРАВЈЕ: Обидете се да воспоставите дневна рутина со повеќе време за одмор. Не дозволувајте заморот да ве изеде.

Девица

ЉУБОВ: Не заборавајте дека со партнерот секогаш можете да го решите секој проблем и да ја прескокнете секоја препрека, а за тоа комуникацијата е најважна. Сегашниот планетарен аспект покажува дека многу внимателно размислувате за вашите чувства. Бидете трпеливи и практични во комуникацијата, нема потреба да се двоумите да му кажете сè што ви лежи на срце - во спротивно се полни со негативни мисли и се фрустрирате. Слободни Девици, не плашете се од интимност и блискост, туку дозволете да се случи животот. Не можете да очекувате нешто да се промени доколку не сте друштвено активни.

РАБОТА: Оние од вас кои не создаваат конфликти ќе бидете задоволни сами со себе. Ова е добар период за воспоставување продуктивни деловни врски преку неформални дружења, разговори и деловни ручеци. Клучот за вашиот успех е да се познавате себеси и што можете да постигнете.

ЗДРАВЈЕ: Можно е да страдате од главоболки и недостаток на сон и одмор, затоа опуштете се, одморете се и медитирајте секогаш кога ќе имате прилика.

Вага

ЉУБОВ: Недоразбирањата и разочарувањата во љубовта во овој период не се за потценување. Ќе почувствувате потреба да се усогласите со себе на емоционална основа. Личните емотивни искуства не водат до хармонија и рамнотежа по која копнеете, освен ако не се поврзете со личност која ви го нуди она што ви недостасува. Слободните Ваги се авантуристи, но ѕвездите ве советуваат да се држите на дистанца и да не се препуштате на импулсивно однесување, за да не се најдете во ситуација од која тешко ќе се извлечете (без некој да се повреди).

РАБОТА: Бидете внимателни ако треба да направите одредени промени на вашето работно место – размислете добро пред да дејствувате. Далеку сте од хармонијата што избезумено се обидувате да ја постигнете со денови. Очекувајте вести за проблемот со неисполнетите ветувања и обврски. Време е да бидете практични на многу внимателен начин, наместо да трошите време да смислувате многу нереални планови.

ЗДРАВЈЕ: Ќе ги збогатите духот и телото со активен одмор, поврзано со престој во природа, планинарење или културни активности.

Скорпија

ЉУБОВ: Честопати имате тенденција да заборавите дека вашата импулсивност понекогаш е неразумна, затоа обрнете внимание, бидејќи можете да создадете непотребно непријатна ситуација за себе и за партнерот. Астралната конфигурација имплицира дека ќе треба да поминете некое време анализирајќи ги вашите претходни дејства. Доколку се чувствувате лошо, време е да организирате патување со партнерот, каде несомнено ќе ги наполните батериите. Слободни Скорпии, вашиот шарм и харизма се засилени, па сте многу привлечни и интересни и имате многу понуди за дружење и подобро запознавање. Кажете ДА на забавните предлози.

РАБОТА: Најважните проблеми решете ги со потпишување на договорот - со совет на адвокат. Во текот на овој циклус, првенствено ќе бидете заинтересирани да креирате или да чекорите напред кон нешто ново. Не споделувајте ги вашите планови со сите затоа што ќе бидете разочарани што стигнале до ушите на вашите конкуренти. Ќе бидете изненадени од финансискиот успех постигнат преку одамна завршени задачи.

ЗДРАВЈЕ: Стабилни сте и се чувствувате добро. Не бидете мрзливи, внимавајте на вашата форма.

Стрелец

ЉУБОВ: Ѕвездите им ветуваат на сингл Стрелците шанса да запознаат некој посебен, но вие мора да ја искористите можноста да го запознаете. Овој пат не ве води љубопитноста и желбата за авантура, туку имате тенденција да барате стабилност и да ги цените трајните вредности. Стрелци во партнерство, имате период на споделени психолошки и езотерични искуства и откритија, кои ќе ви донесат оптимално ниво на забава и возбуда. Вашата врска ќе достигне длабочини и височини какви што досега не сте знаеле.

РАБОТА: Завршете ги вашите задачи до крај, бидејќи доколку ги оставите недовршени, може да настане проблем. Пред вас наскоро ќе се отворат добри професионални перспективи и можности, а клучот за успехот во овој период е поставување на приоритети и целосен фокус. Специјални настани би можеле да бидат на пат, и тие ќе имаат подлабоко влијание врз вашиот живот отколку што моментално можете да замислите.

ЗДРАВЈЕ: Покрај физичка, потребна ви е и духовна дисциплина – за да постигнете внатрешен мир.

Јарец

ЉУБОВ: Ако работите меѓу вас и вашиот партнер неодамна достигнаа критична точка, вашата врска може да помине низ промени - и време е да ја прифатите новата ситуација. Може да има премногу емоции во воздухот кои се закануваат да се прелеат при најмала провокација. Лекот за тоа е трпението и отворената комуникација, која ќе ви даде самодоверба и сигурност на секој чекор. Обидете се да внесете позитивни чувства во атмосферата дома. Слободни Јарци, има одредени промени кои можат да ве спречат да се носите со игрите на вашата симпатија, и покрај вашата самодоверба. Сепак, надминувањето на предизвиците е во ваша корист.

РАБОТА: Можеби ќе ве изненадат грешките на работното место, а ако вашата работа е да ги поправите, не лутете се, туку брзо решете ги проблемите. Анализирајте ги вашите постапки во изминатите неколку дена и обидете се да избегнете потенцијални проблеми. Ќе добиете финансиски вести кои не се особено поволни. Бидете одговорни, умерени и воздржани.

ЗДРАВЈЕ: Одлично време да одите во теретана и да ја канализирате сета таа енергија поради која се чувствувате дека ќе експлодирате.

Водолија

ЉУБОВ: Слободни Водолии, покажете самоконтрола и не се занимавајте со нови активности, дури и ако некој ве искушува. Моменталните околности може да ве принудат да се расправате со другите и да ја претставувате вашата гледна точка. Водолиите во врска, астралните влијанија ве поттикнуваат да размислувате за нови начини за решавање на проблемите кои го засегаат и вашиот партнер. Одредени настани се случуваат поинаку од она што сте го планирале - или некој од вас ќе преземе поголема одговорност, или ќе стагнирате и со насобрано незадоволство и фрустрација ќе напредувате кон непријатен прекин во врската.

РАБОТА: Бидете мирни во комуникацијата и не ја оптоварувајте атмосферата. Проблемите со кои се соочувате не зависат од вас, затоа треба да покажете трпение, стабилност и подготвеност за соработка. Промените кои наскоро може да ви бидат од корист ќе ви откријат нови можности за препознавање.

ЗДРАВЈЕ: Повеќе ќе уживате во лесните прошетки отколку активно вежбање. Можни алергиски реакции.

Риби

ЉУБОВ: Риби во врска, одложете го донесувањето на важни заеднички одлуки бидејќи сте збунети, нетрпеливи – а можеби и не се во право. Небесните влијанија на површината предизвикуваат одредени длабоко закопани чувства. Промената на плановите може да ве натера да се оптоварите со обврски кои воопшто не сте ги очекувале. Слободни Риби, ако сакате да направите промени во вашиот живот - во кој било сегмент, ќе ја добиете сета помош што ја сакате и ви треба од моменталната планетарна поставеност. Во љубовта треба да поставите некои граници, а некои да отфрлите.

РАБОТА: Сериозната одговорност кон обврските е гаранција за успех. Деловните повици го заслужуваат вашето внимание и ќе ви донесат добра заработка во наредните денови. Одете по патека што мислите дека ќе донесе успех и признание - а во исто време ќе ви помогне да се опуштите. Ги имате сите шанси да направите онолку промени колку што сакате - не заборавајте го тоа.

ЗДРАВЈЕ: Можно е да реагирате на временските прилики, да страдате од замор и нагрливост или мали алергии. Ослободете се секогаш кога имате прилика и опуштете се со релаксирачки активности.

Тагови
реклама

3 симптоми на висок холестерол кои можат да се забележат на телото без тестирање

Read more

Колку ќе платите за кафе, храна и сладолед на одмор во Грција?

Read more

5 летни салати  - идеален избор за во жешки денови

Read more

Марс влезе во Бик: Промена на работа, продавање недвижнини

Read more

Живот

Германците направија математика: Хрватска е поскапа од Грција и Шпанија

Read more

Колку ќе платите за кафе, храна и сладолед на одмор во Грција?

Read more

Кои се најпопуларните имиња во светот?

Read more

Марс влезе во Бик: Промена на работа, продавање недвижнини

Read more
 

Магазин

Зошто некои мажи не ги завршуваат долгите врски со брак?

Читај повеќе

Внимавајте на овој тивок симптом на топлотен удар за кој можеби не сте знаеле

Читај повеќе

Што ако претерате со јадење сладолед?

Читај повеќе

Грешки во готвењето што го расипуваат вкусот на полнетите пиперки

Читај повеќе

Лекови со кои треба да бидете внимателни на топло време

Читај повеќе
  • filter

Мистериозен монолит се појави во пустина во САД

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 15 најнеобични инженерски проекти

Читај повеќе
Правило на 5 минути за решавање расправии

Како се решаваат расправии во врската со „правилото на 5 минути“?

Читај повеќе

Германците направија математика: Хрватска е поскапа од Грција и Шпанија

Читај повеќе