Девојче спасено откако 24 часа минало под урнатините во Бејрут

На социјалните мрежи е објавена драматична снимка која прикажува спасување на девојче кое минало 24 часа под урнатините во Бејрут.

Во вторникот навечер се случија две силни експлозии во Бејрут при што загинаа најмалку 135 луѓе, а повредени се повеќе од 4.000. Спасувачките тимови сè уште се на терен и се обидуваат да ги пронајдат и спасат преживеаните.

По 24 часа од експлозиите, под уранитите е пронајдено и девојче кое е во добра здравствена состојба. Експлозиите се случија на пристаништето во Бејрут, каде експлодираа 2.700 тони амониум нитрат.

реклама

Живот

Дилета Леота, најзгодната новинарка во светот ќе објави книга

Read more

Гастрономски мапи: По кои јадења е најпозната Македонија?

Read more

Мажите родени во овие хороскопски знаци важат за тврдокорни ергени

Read more

Кои се петте најмалку посетени земји во светот?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Направете сами: Креативни украси за бања

Read more
play_arrow

Втор трејлер за анимираната авантура „Over The Moon“

Read more
play_arrow

Netflix го објави официјалниот трејлер за хорор-серијата „The Haunting of Bly Manor“

Read more
play_arrow

Топ 20 ликови на вонземјани на сите времиња

Read more
play_arrow

Лесни вежби за совршен задник

Read more
play_arrow

Прв поглед на новите 2020 BMW M3 & M4 со Top Gear

Read more
play_arrow

Можат ли животните да предвидат земјотрес?

Read more
play_arrow

Netflix го објави морничавиот трејлер за филмот „Cadaver“

Read more
play_arrow

Нови авантури на праисториското семејство во трејлерот за „The Croods: A New Age“

Read more
play_arrow

Бразилски ветеринари се грижат за повредените животни од пожарите

Read more
play_arrow

Како да ги „замаглите“ лицата во видеата на YouTube?

Read more
play_arrow

Почна фестивалот на огномети близу Москва

Read more