Дибала ќе го тужи Јувентус за повеќе од 50 милиони евра

Италијанските медиуми пишуваат дека Аргентинецот Пауло Дибала ќе го тужи Јувентус за 50 милиони евра, колку што е разликата помеѓу договорот што го договорил со Старата дама и неговиот актуелен договор во Рома.

Како што е наведено, Јувентус сè уште му должи на својот поранешен играч близу три милиони евра од втората плата, што го истражуваат Фудбалската федерација на Италија и Обвинителството од Торино, а се додава дека Аргентинецот сака парите да му бидат исплатени до април или тој ќе ги тужи.

Исто така, се додава дека тоа не е сè и дека адвокатот на Дибала ќе го тужи Јувентус бидејќи не му го продолжиле договорот кој истекуваше во 2022 година, бидејќи претходно клубот и играчот се договориле за сите суштински елементи.

URL

Станува збор за петгодишен договор вреден 9,2 милиони евра нето годишно.

Дибала му дозволи на својот адвокат да ја занемари „професионалната тајна“ и да ги открие деталите од неговиот договор на обвинителите во Торино.

URL

Се додава и дека Дибала потпишал договор со Јувентус, за кој клубот требало да му даде три милиони евра, без разлика дали останал во клубот или го напуштил Торино.

реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

За една ноќ во Скопје 13 уапсени поради поседување дрога, меѓу нив и малолетник

Read more

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Фудбал

Спалети: Немам што повеќе да му дадам на Наполи во моментов

Read more

Елмас доби специјален подарок од Наполи – Златното стапало на Марадона

Read more

Од понеделник во продажба билетите за Македонија - Украина

Read more

Рамос си заминува од ПСЖ, се прости со емотивна порака

Read more
 

Спорт

Спалети: Немам што повеќе да му дадам на Наполи во моментов

Читај повеќе
  • play_arrow

Елмас доби специјален подарок од Наполи – Златното стапало на Марадона

Читај повеќе

Од понеделник во продажба билетите за Македонија - Украина

Читај повеќе

Алушовски го презеде кормилото на ГРК Охрид

Читај повеќе

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Читај повеќе
  • play_arrow

Рамос си заминува од ПСЖ, се прости со емотивна порака

Читај повеќе
  • play_arrow

Кениска атлетичарка го собори светскиот рекорд на 1.500 метри, па се расплака

Читај повеќе

Чави ги сака Кимих и Караско во Барселона

Читај повеќе

Бербатов: Дарко Панчев ми беше идол

Читај повеќе