Дилета Леота, најзгодната новинарка во светот ќе објави книга

Најпознатата италијанска новинарка и според многумина, најзгодна новинарка во светот, Дилета Леота наскоро ќе објави книга во која ќе опише многу непознати детали од нејзиниот живот. Меѓу тие детали е и раскинувањето со италијанскиот професионален боксер Даниелe Скардинa.

„Тоа беше голема љубов. Во книгата го нарекувам како моја љубов, иако сега сè е готовo, сепак немам право тоа да го избришам. Така се чувствував кога го пишував тоа“, изјави Леота за италијанските медиуми.

Токму некои италијански медиуми „заклучија“ дека Златан Ибрахимовиќ го освои срцето на русокосата новинарка. Нo, таа вели дека меѓу нив нема ништо освен професионален однос.

URL
View this post on Instagram

B𝒶𝒷e😍

A post shared by Scardina Daniele Toretto (@danieletoretto) on

„Сега сум слободна и сакам да го искористам времето да се запознам себеси, да изгледам некој филм, а да не одговорам на никого. Златан? Никогаш не би била со оженет маж“, вели таа.

Одговарајќи на прашање за стереотипите во спортското новинарство кога станува збор за жените, таа вели дека воопшто не е лесно.

„На почетокот не беше лесно, колегата ми кажа дека ме вработиле само поради моите гради. Секако, не го напуштив затоа Sky, туку затоа што почувствував дека пазарот на сателитска телевизија почна да се менува“, заклучи Дилета.

URL
View this post on Instagram

ON SET 🎬

A post shared by 🌸Diletta Leotta🌸 (@dilettaleotta) on

реклама

Живот

Најмудрите цитати на Бил Гејтс - за вакцините, за знаењето, за животот

Read more

Јапонски експериментален воз достигна брзина од 382 км/ч

Read more

Три хороскопски знаци кои најтешко ја поднесуваат самоизолацијата

Read more

Поглед во најубавиот парк во светот

Read more

Магазин

Нацистички униформи и оружје украдени од музеи во Холандија

Читај повеќе

Најмудрите цитати на Бил Гејтс - за вакцините, за знаењето, за животот

Читај повеќе
  • filter

Норвешка: 24 интересни факти за најсеверната земја во Европа

Читај повеќе

Франција е кралица на кружните текови

Читај повеќе
  • play_arrow

Јапонски експериментален воз достигна брзина од 382 км/ч

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пита со шампињони и моцарела

Читај повеќе
  • play_arrow

Руски диви „хакери“ бираат победник помеѓу Трамп и Бајден

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои најтешко ја поднесуваат самоизолацијата

Читај повеќе
  • filter

Идеи за есенски декорации за домот

Читај повеќе