Џина Лолобриџида ќе се кандидира на парламентарните избори: Италија е во лоша состојба

Италијанската глумица Џина Лолобриџида објави дека ќе се кандидира за италијанскиот Сенат на парламентарните избори на 25 септември.

„Уморна сум да слушам како политичарите се расправаат меѓу себе без да се занимаваат со работа“, рече филмската дива во интервју објавено во весникот Corriere della Sera.

„Италија е во лоша состојба. Сакам да направам нешто добро и позитивно“, додаде таа.

Инаку, 95-годишната актерка има намера да се појави на кандидатската листа, на којашто е и Комунистичката партија. Меѓу другото, таа рече дека пред да ја донесе својата одлука, разговарала и со адвокат. 

реклама

iPhone 14 Pro „растури“ на тестот за квалитет на камерата

Read more

Руски астролог открива кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

Read more

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Read more

НАСА го удрила астероидот посилно од очекуваното: Можеби му откинавме парче 

Read more

Филм & ТВ

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Топ 10 епизоди од CSI базирани на вистински злосторства

Read more

Што ќе гледаме на Netflix во октомври?

Read more

Додека Брус Вилис е во пензија, неговиот „дигитален близнак“ снима реклами

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 епизоди од CSI базирани на вистински злосторства

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ќе гледаме на Netflix во октомври?

Читај повеќе
  • play_arrow

Додека Брус Вилис е во пензија, неговиот „дигитален близнак“ снима реклами

Читај повеќе

Епидемија на сифилис ја стопираше порно индустријата

Читај повеќе

Затворот во Зеница во новата сезона на „Inside the World’s Toughest Prisons“ на Netflix

Читај повеќе

Емили Ратајковски го критикуваше филмот за Мерилин Монро: Правиме фетиш од женската болка

Читај повеќе
  • play_arrow

Холивуд мета на Малала: Недоволно се застапени муслиманите

Читај повеќе
  • play_arrow

Не престануваат лошите критики за новиот филм за Мерлин Монро, гледачите згрозени

Читај повеќе