Директен пренос со пречки во живо

Второлигашкиот натпревар помеѓу Гостивар и Воска Спорт оди во директен пренос на YouTube и тоа со одличен квалитет на сликата, но бадијала кога половина терен не се гледа.

Публиката стои на нозе, а добар дел имаат отворено и чадори, па го блокираат видното поле на камерата.

Иако гостиварчани се потрудиле да направат пренос во живо, реално преносот оди бадијала бидејќи ништо не се гледа. Тотално промашување.

Инаку, натпреварот не се игра во Гостивар туку во Голема Речица.

Преносот може да го гледате на следниов линк.

Тагови
реклама

Приватните превозници во петок ќе го блокираат Скопје со 200 автобуси

Read more

Пет застрашувачки пророштва на Баба Ванѓа за 2023 година

Read more

Дали беше паметно да оживееме древни вируси од сибирскиот вечен мраз?

Read more

Како киселата зелка го чува имунитетот?

Read more

#мкфејл

Апасиев и Раде од Ѓорче „измамија“ неколку медиуми

Read more

Плукни-залепи домино ефект

Read more

Македонскиот МЕГА инженеринг

Read more

Откриено зошто во МНР не ги знаат знамињата

Read more
 

Магазин

Кое е најдоброто време за вежбање, ако сакате да слабеете?

Читај повеќе

Четири опасни датуми на кои треба да бидете внимателни во декември

Читај повеќе

Совети за жените кои планираат да забременат

Читај повеќе

Предлог за десерт: Баклава со бадеми и со суво грозје

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се случувало во првите минути од ударот на астероидот што ги збриша диносаурусите?

Читај повеќе

Пет застрашувачки пророштва на Баба Ванѓа за 2023 година

Читај повеќе

Пет митови за ракот на белите дробови во кои не треба да веруваме

Читај повеќе
  • play_arrow

15 –те најстрашни места на планетата Земја

Читај повеќе

Balenciaga се извини за контроверзната кампања што се граничи со детска порнографија

Читај повеќе