Директните пораки на Instagram наскоро достапни и на десктоп

Социјалната мрежа Instagram полека почнува да ја воведува опцијата за праќање директни пораки и преку десктоп верзијата.

The Verge објави дека постапката засега е на ниво на тестирање, а за корисниците на Instagram ќе биде достапна нешто подоцна.

Во моментов, оваа опција ја имаат само мал број корисници.

Праќањето директни пораки преку веб верзијата на Insagram ќе функционира на ист начин како и преку апликацијата.

Корисниците ќе може да пристапат до директните пораки преку профилната страница или преку посебна страница за приватните пораки, исто како што е случај со апликацијата.

Десктоп нотификациите за директни пораки исто така ќе бидат достапни ако корисникот ги овозможи преку веб браузерот.

Првите информации дека се работи на тестирање на оваа опција се појавија пред една година.

реклама

„La Casa de Papel“ добива петта и шеста сезона

Read more

Заев: Бројките на новозаболени се директна последица од неработењето на Чулев

Read more

Жива музика, играње на маса, гушкање, што сè затекнаа пазарните инспектори синоќа?

Read more

Американски и грчки воени авиони утре со прелет над Скопје ќе го поздрават членството на РСМ во НАТО

Read more

Интернет

Facebook го купи Giphy за 400 милиони долари

Read more

Највисоките 5G станици „никнаа“ на Монт Еверест

Read more
Сѐ повеќе луѓе сакаат да ги избришат личните податоци од интернет, една третина не знаат како

Сѐ повеќе луѓе сакаат да ги избришат личните податоци од интернет, една третина не знаат како

Read more
Специјална екипа на Google се бори со лажни реклами поврзани со COVID-19

Специјална екипа на Google се бори со лажни реклами поврзани со COVID-19

Read more

Гик

  • play_arrow
  • filter

Во последен момент - Space X и НАСА го одложија историското лансирање на Falcon 9

Читај повеќе
  • play_arrow

SpaceX и НАСА лансираат астронаути во вселената, следете во живо

Читај повеќе
  • filter

Lenovo ги претстави таблетите Yoga Duet 7i и IdeaPad Duet 3i

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум нови видеоигри кои со нетрпение ги очекуваме во јуни

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Realme X3 Superzoom наскоро пристигнува на европскиот пазар

Читај повеќе

Пред НАСА: Кина во јули ќе го лансира првиот ровер на Марс

Читај повеќе

НАСА бара доброволци кои ќе поминат 8 месеци во руска лабораторија

Читај повеќе
  • filter

Како би можело да изгледа Galaxy Note 20?

Читај повеќе
  • filter

Xiaomi подготвува смартфон на преклоп со ротирачки камери?

Читај повеќе