Џ.К. Роулинг ја најави својата нова книга

Детската книга насловена како „The Christmas Pig“ ќе излезе во октомври годинава во повеќе земји ширум земји.

Датумот кој многумина долго ќе го чекаат е 12 октомври 2021 година кога истовремено новата книга од авторката на ремек делото „Harry Potter“ ќе се појави на продажните места во Обединетото Кралство, Австралија, Нов Зеланд, Ирска, Индија, Канада и САД.

Воедно, книгата се преведува и на други јазици, па ќе биде достапна покрај на англиски и на шпански, германски, француски, јапонски и италијански. Audible ќе ја издаде и како аудиокнига на повеќе јазици.

„The Christmas Pig“ е возбудлива авантура за љубовта на едно дете кон неговата омилена играчка. Не е поврзана со ниту едно друго претходно дело на Џ.К. Роулинг и е наменета за деца над 8 години.

Откако лани одлично помина нејзината бајка „The Ickabog“, Роулинг за прв пат по серијалот „Harry Potter“ ќе издаде детска книга.

реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Цените на половните автомобили во Германија рушат рекорди

Read more

Басистката на „Манескин“ настапи топлес на концерт во Париз

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Книги

Десет романтични класици кои вреди да ги прочитате еднаш во животот

Read more

Како да ја развиете читачката способност кај децата?

Read more

Џ.К. Роулинг ја најави својата нова книга

Read more

Резиденции за книжевни преведувачи од македонски јазик

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Трикови за заспивање кога ништо не помага

Читај повеќе

Постојат 3 типа на душа: Кој е вашиот?

Читај повеќе
  • filter

Италијанците станаа светски шампиони и во слаткарство

Читај повеќе

Дали кафето го намалува нивото на витамин Д во телото?

Читај повеќе

Смртна казна за јапонската Црна вдовица која ги труеше мажите заљубени во неа

Читај повеќе
  • filter

Шест издржливи собни растенија кои нема лесно да ви овенат

Читај повеќе

Повеќе сакате мачки или кучиња? Еве што кажува тоа за вас

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои важат за најголеми материјалисти

Читај повеќе

Често го јадеме наутро, а не сме свесни дека е најнездравиот појадок

Читај повеќе