Доказ дека годините се само бројка

Новата реклама на Nike со наслов „Nike: Unlimited Youth“ е еден вид краток филм за 86-годишна калуѓерка која дефинитивно ќе ве инспирира да почнете да спортувате.

Станува збор за сестра Мадона Будер која започнала да се натпреварува во Ironmen натпреварите, на 65-годишна возраст. На 75 години станала највозрасната жена која се натпреварувала, а на 82 години постави рекорд на најстара жена која некогаш се натпреварувала. Сега има 86 години и сè уште е активна, таа трча, плива, вози велосипед и е поенергична од повеќето млади луѓе. 

реклама

Реклами

Coca-Cola ја објави новата божикна реклама

Read more

Реклама која е премногу секси за Велика Британија и за Швајцарија

Read more

Замислете Снуп Дог да ви достави храна до дома

Read more
Корона клише - Сите реклами за време на пандемијата се исти

Корона клише - Сите реклами за време на пандемијата се исти

Read more

Нови видеа

play_arrow

Топ 10 нови видеоигри во јуни 2021

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Пристигна новиот Tesla Model S Plaid

Read more
play_arrow

Неверојатни факти за планетата Земја

Read more
play_arrow

Моментот кога Торнадо беснее низ Колорадо

Read more
play_arrow

Зошто луѓето немаат крилја или што е невозможно во еволуцијата?

Read more
play_arrow

10 минути вежбање на горниот дел од телото

Read more
play_arrow

Netflix го објави трејлерот за новата серија „Sex/Life“

Read more
play_arrow

Интензивен HIIT тренинг за целото тело

Read more
play_arrow

Десет намирници што треба да се избегнуваат

Read more
play_arrow

Што ново претставија од Apple на првиот ден од WWDC?

Read more
play_arrow

Како би функционирала Влада на Обединетата Земја?

Read more