Домашен пилинг против целулит од 3 состојки

Целулитот е проблем со кој се соочуваат 90% од жените и што понекогаш тврдоглаво останува и покрај напорното вежбање.

Освен што треба да вежбате редовно и да пиете многу вода, потребен ви е квалитетен пилинг кој ќе ја придвижи циркулацијата и ќе ви помогне да се ослободите од целулитот.

За овој пилинг потребни ви се само 3 состојки – мелено кафе, морска сол и кокосово масло.

Постапка:

Во шолја мелено кафе додајте 6 лажички растопено кокосово масло и 3 лажички сол и промешајте ги добро сите состојки.

Пред секое туширање со четка од природни влакна измасирајте ги сите места со целулит за да ја подготвите кожата да ги впие состојките од пилингот.

Во текот на туширање, на влажна кожа со кружни движења нанесете од пилингот. Колку подолго масирате, резултатите ќе бидат подобри. Кофеинот ја затегнува кожата, морската сол ќе ви направи интензивен пилинг, а кокосовото масло ќе ја омекне вашата кожа.

реклама

Како Израел со децении ја презема територијата на Палестина?

Read more

Вучиќ: Една голема сила ќе побара повлекување на КФОР и УНМИК од Косово

Read more

Чиј е Ерусалим?

Read more

Вежбање со танц со Памела

Read more

Стил

by.maryse: Нова модна линија на македонската инфлуенсерка Марис Џолин и Линеа

Read more

Пролетно чистење на кожата: Домашна маска за лице од 3 состојки

Read more

Bugatti претстави маса за билјард која чини 250.000 евра

Read more

Елизабет Харли изгледа одлично и на 55 години

Read more
 

Магазин

Која храна ги ублажува менструалните болки?

Читај повеќе

Десерт на денот: Колач со лешници и чоколадо

Читај повеќе

Што ќе се случи во вашето тело ако престанете да јадете овошје и зеленчук?

Читај повеќе

Што е „развод во сон“ и дали треба да се одлучите на ваков чекор?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пловечки тенк – најновото чудо што доаѓа од Индонезија

Читај повеќе

Колку шуми природно се обновиле во изминативе 20 години?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Путин со 7 гола ја реши Ноќната Хокеј Лига

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ќе се случи ако не користите сапун 1 месец?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да испеглате кошула за само 90 секунди?

Читај повеќе