Џон Клиз ќе снима нови епизоди од серијата Fawlty Towers

Англиската хумористична серија Fawlty Towers по повеќе од 40 години повторно ќе се снима, јавува BBC.

Џон Клиз, кој го глумеше Базил Фолти, ќе се врати како писател и актер во серијата заедно со ќерката Камила Клиз.

Серијата, која се емитуваше две сезони на BBC2 во 1975 и 1979 година, ги следеше животите на хотелиерот Фолти и неговата сопруга Сибил додека се обидуваат да го спасат нивниот хотелски бизнис и нивниот брак.

Новите епизоди од серијата ќе се фокусираат на тоа како циничниот и саркастичен Базил се справува во модерното време.

URL

Продуцентската куќа Castle Rock Entertainment во вторникот објави дека потпишала договор со Клиз за оживување на популарната телевизиска серија.

Во новите епизоди, Базил и неговата ќерка, за која штотуку открива дека е негова, ќе се здружат и заедно ќе водат хотел.

Remote video URL
Тагови
реклама

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Read more

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Read more

Филм & ТВ

Кортни Кокс ги зачисти ѕвездите на Патеката на славните

Read more

Селена Гомес во венчаница на улиците на Њујорк

Read more

Прв трејлер за новиот филм на Џеки Чен

Read more

The Simpsons враќаат озлогласен лик од првата сезона

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Кортни Кокс ги зачисти ѕвездите на Патеката на славните

Читај повеќе

Маж провалувал во вилата на Ријана, сакал да ја запроси

Читај повеќе
  • filter

Селена Гомес во венчаница на улиците на Њујорк

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трејлер за новиот филм на Џеки Чен

Читај повеќе

Џеј Ло позираше гола во реклама за моден бренд

Читај повеќе

The Simpsons враќаат озлогласен лик од првата сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Први снимки од снимањето на 6. сезона на The Crown

Читај повеќе
  • play_arrow

КАЈГАНА ПРЕПОРАКА: Зошто треба да ја гледате серијата You на Netflix?

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за The Night Agent

Читај повеќе