Џуд Ло создал парфем со мирис на пот, крв и измет, сакал да ја долови новата улога

Холивудскиот актер Џуд Ло за потребите на својата нова улога се одлучил на необичен потег создавајќи парфем што мириса на крв, пот и измет.

На прес-конференцијата одржана вчера на Канскиот филмски фестивал, актерот откри дека создал парфем за подобро да ја прикаже улогата на кралот Хенри VIII во новиот филм „Firebrand“.

Според него, тој сакал да ги прикаже последните денови на покојниот монарх со неговата шеста и последна сопруга Кетрин Пар, која ја игра шведската актерка Алисија Викандер.

„Прочитав неколку интересни извештаи дека можеле да го намирисаат Хенри три соби подалеку. Ногата му била многу скапана. Ја сокривал со масло од рози. Мислев дека ќе имаме големо влијание ако мирисам ужасно“, објасни Ло на конференцијата.

URL

Според што се наведува, тој нашол експерт кој му ги искомбинирал овие мириси, а режисерот на филмот, Карим Аинуз, се присетил на неговиот мирис кој се шири на сетот, велејќи дека било навистина ужасно.

Тагови
реклама

Филм & ТВ

Како се снимаше Lord of the Rings

Read more

Дени Мастерсон прогласен за виновен за силување

Read more

Која е Нур Алфала, со која Ал Пачино ќе има дете?

Read more

Сè што е погрешно со „Малата сирена“

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Како се снимаше Lord of the Rings

Читај повеќе

Дени Мастерсон прогласен за виновен за силување

Читај повеќе

Која е Нур Алфала, со која Ал Пачино ќе има дете?

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Малата сирена“

Читај повеќе

Почина Драги Христов - Шпага

Читај повеќе

Ал Пачино ќе се придружи на клубот стари татковци

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за John Wick Chapter 4

Читај повеќе

Актери и актерки кои пораснале во сиромаштија, а денес се светски ѕвезди

Читај повеќе
  • play_arrow

Судот одлучи: Сцената од филмот „Romeo and Juliet“ не е детска порнографија

Читај повеќе