Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Двата хороскопски знаци ги чекаат многу убави нешта до месец јули, а особено им одговара периодот за финансии.

Според предвидувањето на астролозите, голема среќа им се насмевнува на одредени знаци, особено кога станува збор за добрата заработка. Сè ќе им оди без проблеми, па до месец јули е идеално време да ги започнат сите деловни идеи што ги имаат. Покрај тоа, постои можност парите да стигнат и на други начини, како наследство и подароци.

Рак

За припадниците на овој знак периодот до јули ќе биде исполнет со прекрасни настани на сите полиња. Особено се поклопуваат големи околности во областа на финансиите, а астролозите веруваат дека ги очекуваат два големи приливи.

Благодарение на нив значително ќе се подобри финансиската состојба во семејството, што им дава можност да завршат некои работи кои долго време ги одложуваат.

Водолија

До почетокот на летото ќе ви се отворат бројни можности, а нема да знаете по што прво да посегнете. Добрата вест е дека среќата ќе ве следи на секој чекор, па нема да морате воопшто да се грижите.

Нови деловни можности ќе ви дојдат од повеќе страни, но можете да очекувате дека ќе има и преговори за покачување, па искористете го максимално поволното време до јули.

Од друга страна, со овој знак ќе биде интересно на љубовно поле. Имено, постои можност преку пријател да запознаат личност во која ќе се заљубат или која ќе им помогне да ја добијат работата што долго време ја посакуваат.

реклама

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Експертите предупредуваат на „тивкиот убиец“ без симптоми

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

Живот

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

4 совети како детето полесно да се одвикне од цуцла

Read more

Решението за лошиот здив од лукот стои во фрижидерот

Read more

Модната еволуција на Скопје - спојување на стилот и одржливоста на 27. издание на Моден викенд Скопје

Read more
 

Магазин

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Читај повеќе

Две причини зошто мажите одлучуваат да стапат во брак

Читај повеќе
  • play_arrow

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Времето за неа стои: Клаудија Шифер се врати на модната писта

Читај повеќе

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Читај повеќе

4 совети како детето полесно да се одвикне од цуцла

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои често остануваат во лоши и токсични врски

Читај повеќе

12 причини за лош здив - можe да укажуваат на сериозен здравствен проблем

Читај повеќе

Карактерни особини на мажите кои имаат богат сексуален живот

Читај повеќе