УЕФА ЕУРО 2020

Двајца англиски репрезентативци во изолација - ја пропуштаат Чешка, а можеби и осминафиналето

Англиските репрезентативци Мејсон Маунт и Бен Чилвел дефинитивно мора да одат во изолација, објави Англискиот фудбалски сојуз.

 

Маунт и Чилвел одат во изолација затоа што биле во близок контакт со заразениот шкотски репрезентативец Били Гилмур. Во изолација ќе бидат заклучно со 28 јуни.

Тоа значи дека ќе ја пропуштат вечерашната средба на Англија и Чешка, а можеби и осминафиналето. Ако Англија победи и на тој начин заврши прва во групата, Маунт и Чилвел ќе можат да играат затоа што тогаш нивниот осминафинален натпревар ќе биде закажан за 29 јуни.

Сепак, ако Англија загуби или ремизира вечерва, осминафиналето на реваншот ќе се одигра на 28 јуни, што значи дека Маунт и Чилвел нема да можат да настапат.

Англија и Чешка играат вечерва во 21 часот, паралелно со натпреварот меѓу Хрватска и Шкотска.

Тагови
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Нема бегање од летачката рака на законот: Дронот гледа сѐ

Read more

Страшно невреме во Италија, град уништи стотици автомобили

Read more

Сите очи во Токио денеска беа вперени во Русинката Ангелина

Read more

Фудбал

Алегри уште е лут: Ако Бонучи сака капитенска лента, нека си купи

Read more

Скромниот Холанд: 175 милиони евра се премногу за еден човек

Read more

Вмешан во нов скандал: Вејн Руни повторно ја изневери сопругата?

Read more

Одреден распоредот за новата сезона во фудбалската лига

Read more
 

Спорт

Македонските јуниорки катастрофално поразени од Словенија

Читај повеќе

Утре е дочекот на олимпискиот херој, Дејан повика на заедничка прослава

Читај повеќе

Тренерите на Георгиевски се откажаа од наградатa, побараа да му биде доделена на Дејан

Читај повеќе

Ѓоковиќ го комплетира списокот со четвртфиналисти во Токио

Читај повеќе

Дејан Георгиевски награден со 1,8 милиони денари за среброто во Токио

Читај повеќе
  • play_arrow

Алегри уште е лут: Ако Бонучи сака капитенска лента, нека си купи

Читај повеќе
  • play_arrow

Филипинка наградена со половина милион евра и нова куќа за освоениот златен медал

Читај повеќе

Георгиевски: Одлично е чувството да ја израдуваш македонската јавност

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Сите очи во Токио денеска беа вперени во Русинката Ангелина

Читај повеќе