ФОРМУЛА 1 2020

Двајца позитивни на коронавирусот во Ф1

Ф1
МИА
/ 18.07.2020 / 10:41

Од Формула 1 првично објавија дека сите тестови за новиот вирус COVID-19 се негативни, но странските медиуми дошле до поинаков заклучок. Две лица се заразени со коронавирус.

Брзо по тоа луѓето од „најбрзиот циркус“ потврдија дека биле откриени два позитивни теста, но дека тоа биле луѓе кои не биле на втората трка од оваа сезона, што се возеше минатата недела во Шпилберг, Австрија.

Во соопштението се наведува дека дури 4.992 тестови биле извршени во периодот од 10 до 16 јули и дека два биле позитивни.

Од Формула 1, посочуваат дека заразените биле изолирани од оперативниот дел и дека се во изолација, како и сите нивни блиски контакти.

Следната Ф1 трка ќе се вози в недела во Унгарија на познатата патека „Хунгароринг“. Најбрз во втората тренинг сесија беше Себастијан Фетел од Ферари.

реклама

Мажите во овие хороскопски знаци ќе ве разочараат во кревет

Read more

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more

Паднаа Facebook и Instagram – дали забележавте проблеми?

Read more

Колку чинат моделите од новата Mercedes С класа?

Read more

Ф1

ФИА се откажа од истрагата за Хамилтон

Read more

Хамилтон: Многу тешка трка, Ботас покажа брзина цел викенд

Read more

Фетел наредната сезона ќе вози за Астон Мартин

Read more

Пјер Гасли оствари прва Ф1 победа во кариерата

Read more

Спорт

Ако Шкендија приреди чудо со Тотенхем, ќе има полесна задача во плеј-офот

Читај повеќе
  • play_arrow

Фернандеш е играч на сезоната во Манчестер Јунајтед

Читај повеќе

Хамес преминал бесплатно во Евертон

Читај повеќе

Осака се повлекува од Ролан Гарос

Читај повеќе
  • play_arrow

Медиумите во Англија го критикуваа Тотенхем

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајами поведе со 2:0 во финалето на Истокот против Бостон

Читај повеќе

Сите резултати од 2. квалификациско коло од Лига Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Суарес полагаше италијански, студентите му дофрлаа: „Кјелини те чека на вечера“

Читај повеќе

Sky Sport Italia: Падна договор меѓу трите клуба, Џеко заминува во Јуве

Читај повеќе