Две причини зошто мажите одлучуваат да стапат во брак

Дами, внимавајте на малите сигнали кои ви ги испраќаат партнерите.

Со децении сме навикнати на „утврдените приказни“ за машките емоции, нивните нескршливи срца и дека до брак се доаѓа поради годините, лудата заљубеност или очекувањата од средината.

Реалноста, кога станува збор за емотивни избори, одлуки и расудување е малку поинаква, особено ако зборуваме за зрел, исполнет и самоуверен маж.

Иако момците за време на младоста многу поретко од жените сонуваат за совршената свадба, семејство и љубов што го менува светот, има две причини поради кои мажот одлучува да стапи во брак.

1. Во тебе ја гледа мајката на неговите деца и столбот на семејството

На мажите ќе им треба повеќе време да одлучат дали сте „вистинската“, а во моментот кога ќе го сфатат тој факт, мислите ќе им тргнат во еден правец, иако нема веднаш да ве запросат. Неопходно е врската да стане достојна за свршувачка и брак. Бидете трпеливи и приврзани, а љубовната приказна од бајките нема да изостане.

2. Страв од губење на саканата личност

Иако на прв поглед овој факт изгледа површен и помалку важен, мажите потајно се плашат дека нема да можат да ги задоволат потребите на своите избранички и со овој потег можат да обезбедат љубов до крајот на животот во кој ќе ги исправат сите недостатоци.

Покрај овие две водечки причини за стапување во брачна заедница, на листата се придружуваат навиките, вистинската емоција, татковскиот инстинкт, традицијата...

реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

Љубов и секс

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

Долг маратонски секс не e гаранција за оргазам

Read more

Кој повеќе изневерува - мажите или жените?

Read more

Терапевти откриваат што најмногу ги нервира луѓето кај партнерите

Read more
 

Магазин

Пет митови за шеќерот кои би можеле да ве спречат да изгубите тежина

Читај повеќе

Готвач открива кои јадења најмалку треба да се порачуваат во рестораните

Читај повеќе

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Читај повеќе

Очите ви се постојано суви? Можеби ви недостасува важна хранлива материја

Читај повеќе

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Читај повеќе

Бездомник во Италија доби на лото, едвај успеа да ги земе парите

Читај повеќе

Вашата крвна група можеби е „виновна“ зошто слабеењето ви е невозможна мисија

Читај повеќе

Три начини како да примите повеќе витамин Д во текот на зимата

Читај повеќе

Храна која е богата со витамин Ц - идеална за зимските месеци

Читај повеќе