Две задолжителни вежби за гради

Ф.З.
/ 04.01.2021 / 09:29

Најголемиот дел од луѓето кои вежбаат најмногу уживаат да вежбаат гради. Сепак, впечаток е дека оваа мускулна група кај многумина е и најпроблематична за развивање.

За да ги развиете градите не треба да ја практикувате секоја можна вежба на која ќе налетате бидејќи не секоја има добар ефект. Постојат две вежби за кои е научно докажано дека се најефикасни.

Проверениот тренер Џереми Итиер најдобро ќе ви објасни за кои вежби станува збор, како да ги правите и со кој интензитет.

Remote video URL
Тагови
реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Read more

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

Фит

Колку треба да пешачите дневно за да почнете да слабеете?

Read more

Јасни знаци што ви ги дава телото дека итно треба да почнете со вежбање

Read more

Вежби кои го нормализираат крвниот притисок

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more
 

Магазин

Цвеќињата за олимписките победници имаат специјално значење

Читај повеќе

И вакцинираните може да го пренесат делта сојот

Читај повеќе
  • play_arrow

Брокулата е идеална за детоксикација на организмот

Читај повеќе

Мали тајни на големите љубовни приказни

Читај повеќе

Рецепт на денот: Солени бомбици со туна

Читај повеќе

Колку треба да пешачите дневно за да почнете да слабеете?

Читај повеќе

Пиењето шест кафиња на ден сепак е штетно за здравјето

Читај повеќе

Најголеми опасности за децата што се кријат во дворовите и парковите

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да ги „светнете“ валканите патики да изгледаат како нови?

Читај повеќе