Двејн Џонсон најскапо платен инфлуенсер на Instagram

 Актерот Двејн Џонсон – The Rock е најскапо платениот Instagram „инфлуенсер“, според податоците на британската компанија за маркетинг на социјалните мрежи – Hopper HQ.

За една спонзорирана објава, американскиот глумец добива и над милион долари. Со тоа тој ја надмина и најмладата милијардерка во светот – Кајли Џенер, чиишто тарифи достигнуваат околу 986.000 долари за објава.

Следни на списокот најплатени „инфлуенсери“ се Кристијано Роналдо, Ким Кардашијан, Аријана Гранде, Селена Гомез, Бијонсе, Џастин Бибер и Тејлор Свифт, како и Нејмар.

Листата е создадена по разговори со славните личности, како и со компаниите. За одредувањето на цените се користат јавно достапни информации.

Меѓу спонзорите на The Rock  се технолошкиот гигант Apple, производителот на спортска опрема Under Armor и норвешкиот бренд за пакувана вода – Вос, каде што глумецот има свој дел.  

реклама

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

Филм & ТВ

Римејкот на „Fresh Prince Of Bel-Air“ е во подготовки и не е каков што очекувате

Read more

Сè што е погрешно со „Hustlers“

Read more

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Read more

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Read more

Сцена

  • play_arrow

Римејкот на „Fresh Prince Of Bel-Air“ е во подготовки и не е каков што очекувате

Читај повеќе
  • play_arrow

Што мислат навистина Џејмс и Ларс од „Металика“ за Лејди Гага?

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Hustlers“

Читај повеќе

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Читај повеќе
  • play_arrow

Научно-фантастичната серија „Raised by Wolves“ доби нов трејлер

Читај повеќе

Двејн Џонсон втора година по ред најплатен актер во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најдобри борбени сцени со Киану Ривс

Читај повеќе

Џаред Лето ќе го глуми Енди Ворхол

Читај повеќе