Двејн Џонсон втора година по ред најплатен актер во светот

Според најновата листа на Forbes за најплатени актери во светот, Двејн Џонсон втора година по ред се наоѓа на врвот, со заработка од 87,5 милиони долари.

Станува збор за периодот од 1 јуни 2019 година до 1 јуни 2020 година, вклучително и 23,5 милиони долари од трилерот „Red Notice“ на Netflix. Исто така, тој оствари голема заработка и од фитнес линијата Project Rock.

По Џонсон, втор на листата е Рајан Рејнолдс со заработка од 71,4 милиони долари. Потоа следува Марк Волберг со заработка од 58 милиони долари, а на четврто и на петто место се Бен Афлек и Вин Дизел.

Индискиот актер Акшај Кумар е единствената ѕвезда од Боливуд која се најде меѓу десетте најплатени актери. Тој е на шестата позиција со заработка од 48,5 милиони долари. На врвот на листата на Forbes се најдоа и актерите Лин-Мануел Миранда, Вил Смит, Адам Сендлер и Џеки Чен.

реклама

Филм & ТВ

Netflix ја најави втората сезона на популарната „Bridgerton“

Read more

Шербеџија за Мира Фурлан: Неправедно доживеа многу удари од вообразените националисти

Read more

Бизнисот цвета: Netflix надмина 200 милиони претплатници

Read more

Почина познатиот македонски актер Љупчо Тодоровски –Упа

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Netflix ја најави втората сезона на популарната „Bridgerton“

Читај повеќе
  • play_arrow

Шербеџија за Мира Фурлан: Неправедно доживеа многу удари од вообразените националисти

Читај повеќе

Бизнисот цвета: Netflix надмина 200 милиони претплатници

Читај повеќе

Почина познатиот македонски актер Љупчо Тодоровски –Упа

Читај повеќе

Почина актерката Мира Фурлан

Читај повеќе
  • play_arrow

Повторно одложена премиерата на новиот филм за Џејмс Бонд

Читај повеќе

Почина славната спикерка Бранка Станковска

Читај повеќе

Почина актерката Натали Делон

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали „Симпсонови“ ја предвидоа победата на Камала уште пред 21 година?

Читај повеќе