„Easy On Me“: Слушнете ја новата песна на Адел

Британската соул дива Адел ја објави нејзината најнова песна наречена „Easy On Me“ во која со светот ги сподели деталите за нејзините животни тешкотии во последните шест години.

Станува збор за период во кој 33-годишната пејачка се разведе од сопругот. Иако нејзиниот глас ја нема изгубено силата, текстот на новата песна открива длабока ранливост покрај силниот рефрен „биди нежен со мене“, испеана покрај едноставна клавирска фраза.

Пејачката со години беше надвор од сцената, а по 14 часа од објавувањето на песната на YouTube, истата веќе има над 23 милиони прегледи.

Нејзиниот долгоочекуван албум ќе биде објавен на 19 ноември. Снимањето почна пред 3 години, во време кога „нејзиниот живот беше лавиринт на апсолутен неред и внатрешни превирања“, напиша пејачката на Twitter.

Со оглед на тоа дека Адел има продадено милиони албуми и има освоено низа награди, меѓу кои и Оскар и 15 Греми, ова музичко издание веројатно ќе биде најочекуваното во 2021 година.

Remote video URL
Тагови
реклама

Предупредувачки знаци дека црниот дроб ви е полн со токсини

Read more

Промашување на векот: Најголемиот трговски центар во светот зјае празен

Read more

Што ви се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Колку сексуални партнери пред вас се „премногу“?

Read more

Музика

Топ 10 женски групи кои повеќе не постојат

Read more

Billboard ја прогласи најдобрата песна на сите времиња

Read more

Spotify поради Адел ја укина опцијата shuffle за албуми

Read more

Мерилин Менсон ја продаде вилата со „соба за силување“ за речиси 2 милиони долари

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Топ 10 филмски интерпретации на принцезата Дијана

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 женски групи кои повеќе не постојат

Читај повеќе
  • play_arrow

Студент од Северна Кореја осуден на смрт поради криумчарење на серијата „Squid Game“

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлер за новиот филм „American Refugee“

Читај повеќе
  • play_arrow

Новиот документарец за Битлси го демистифицира распаѓањето на Фамозната четворка

Читај повеќе
  • play_arrow

Billboard ја прогласи најдобрата песна на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Новата корејска серија „Hellbound“ руши рекорди

Читај повеќе
  • play_arrow

Ридли Скот ги обвини младите и технологијата за неуспехот на „The Last Duel“

Читај повеќе

Кијану Ривс: Изгледа уште сум во брак со Винона Рајдер

Читај повеќе