Еден од најскапите филмови во историјата: Бред Пит во улога на Ф1 возач

Конечно, познати се уште неколку детали за долгоочекуваниот филм во кој Бред Пит игра Формула 1 возач.

Во пресрет на Големата награда на Велика Британија во Силверстон, на официјалната веб-страница на Формула 1 беше објавен насловот на претстојниот филм на Бред. Филмот се вика „F1“, а во кината би требало да пристигне во текот на летото 2025 година.

Бред всушност се вратил во Нортхемптоншир за да сними повеќе материјал за филмот и бил снимен во костум за Ф1 возачи. Поради штрајковите низ Холивуд во 2023 година, производството на филмот беше запрено, што го објаснува долгиот процес.

Филмот зборува за возачот Сони Хејс (Бред Пит), кој морал да се пензионира по тешка несреќа. Неколку децении откако се пензионира, тој излегува од пензија и со млад возач се натпреварува против најсилните во тимот. Сè уште нема трејлер за претстојниот филм, но сепак ќе биде премиерно прикажан тизер на Британското ГП.

Филмските права ги купи Apple. Филмот ќе го режира Џозеф Косински, режисерот на „Top Gun: Maverick“, а главни продуценти ќе бидат Џери Брукхајмер и седумкратниот Ф1 шампион Луис Хамилтон. Последните информации велат дека буџетот надминал 300 милиони долари, со што овој филм за Формула 1 е еден од десетте најскапи филмови во историјата.

Тагови
реклама

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Благодарение на еден трик засадените домати ќе имаат повкусни и поголеми плодови

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Приведен скопјанецот во чија куќа беа најдени четирите издрогирани деца

Read more

Филм & ТВ

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Read more

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Read more

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Read more

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Read more
 

Сцена

  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Читај повеќе

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа денес детективот Мозер од Kommissar Rex?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Еден од најскапите филмови во историјата: Бред Пит во улога на Ф1 возач

Читај повеќе

Уште една славна личност вмешана во смртта на Метју Пери

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 15 актери и актери кои глумеа стрејт ликови, а самите не се

Читај повеќе