Еден загинат откако возило излета од патот Кичево-Охрид

Едно лице загина во сообраќајна несреќа што се случила ноќеска околу еден час по полноќ на магистралниот пат Кичево-Охрид, кога патничко возило Volkswagen Golf, со охридски регистарски ознаки, излетало од коловозот.

Како што сопшти МВР, возилото било управувано од А.А. (46) од село Зајас, кој починал на местото на несреќата и чија смрт ја констатирал лекар од Медицинскиот центар Кичево.

Увид на местото на несреќата извршила увидна екипа на ОВР Кичево.

реклама

Џамија во Берлин развеа знаме со виножито

Read more

За власта новиот предлог ги содржи сите наши барања и забелешки, опозицијата излегува на протест

Read more

НБА ѕвездата Бриџис брутално ја претепал сопругата

Read more

Што да правите ако ве касне змија?

Read more

Хроника

Уапсен крадецот на уметнички слики од изложбата во „Матица ексклузив“

Read more

Зголемен број пријави за семејно насилство во Тетово

Read more

Во Скопје приведен бегалец од затвор

Read more

Меѓународната автобуска станица во Скопје евакуирана поради заборавен куфер

Read more
 

Вести

Османи: Во рамката ќе стои македонски јазик и тој станува официјален во ЕУ

Читај повеќе

Џамија во Берлин развеа знаме со виножито

Читај повеќе

ЕУ подготвува итен план за опстанок без руски гас

Читај повеќе

Бајден: Сенатот не може да го избегне филибастерот и да го заштити правото на абортус

Читај повеќе

Повеќе родени и умрени во градските средини

Читај повеќе

За власта новиот предлог ги содржи сите наши барања и забелешки, опозицијата излегува на протест

Читај повеќе

Претпладне сончево, попладне локален пороен дожд, температурата до 38°C

Читај повеќе

До крајот на денот нестабилно со пороен дожд во источните делови од земјава

Читај повеќе

Левица: Потребно е категорично отфрлање на предлогот и прекин на преговорите со Бугарија

Читај повеќе