Едно мислат, друго зборуваат: Најлицемерни хороскопски знаци

Ретко кој сака да се дружи со лицемерни луѓе, кои мислат едно, а зборуваат друго.

Сепак, секој сретнал барем една таква личност во животот.

Нашиот карактер е резултат на многу фактори, а ѕвездите „предодредиле“ одредени карактеристики на секој од хороскопските знаци. Овие карактееристики не се одлучувачки, но се покажале како заеднички на секој од знаците, во помала или поголема мера.

Овие три хороскопски знаци ги имаат токму особините на превртливост и лицемерие.

Скорпија

Скорпиите се садисти. Тие сакаат да се преправаат дека се бестрашни и без чувства. Во друштво ретко го покажуваат своето вистинско лице, но не гледаат ништо лошо во тоа. Тие сметаат дека е во ред да се претстават во поинакво светло, сè додека другите го прифаќаат тоа.

Близнаци

Близнаците не знаат како да комуницираат, но знаат како да ги наведат луѓето да им веруваат, додека зад кулисите всушност заговараат одмазда. Не почитуваат никакви морални принципи и не се грижат премногу дали тоа што го прават е правилно.

Лав

Лавовите сакаат да бидат во центарот на вниманието. Тие се лицемери кои сакаат сè да биде точно како што замислиле. Сакаат сè да се случи под нивни услови, а ако не биде така, за брзо ќе го покажат своето вистинско лице и ќе почнат да ги третираат луѓето околу нив како ѓубре.

реклама

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Read more

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Read more

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Read more

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Read more

Живот

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Read more

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Read more

Трите најдволични хороскопски знаци

Read more

Осудувањето на жртвите на силување и величањето на „мажиштата“ е трагедијата на балканскиот менталитет

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Читај повеќе
  • play_arrow

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Читај повеќе

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Читај повеќе
  • play_arrow

Бразилска убавица: Изабел Гулар

Читај повеќе
  • filter

Идеја за десерт: Лава колач

Читај повеќе
  • play_arrow

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Читај повеќе

Зошто секое утро треба да пиете маслиново масло?

Читај повеќе
  • play_arrow

8-минутни вежби за истегнување за луѓе кои имаат седечка работа

Читај повеќе

Зошто никогаш не треба да држите диети?

Читај повеќе