Едноставен трик како да го задржите свежиот мирис на облеката по перење

На TikTok може да видите најразлични видеа, со трикови за кои можеби не сте знаеле досега.

Па така, една кориснички која често објавува различни трикови за чистење, тврди дека е голема грешка што го ставаме прашокот за перење во наменетата преграда на машината.

Беки Марфи тврди дека е многу подобро да го ставиме прашкот директно во машината.

„Шокирана сум колку луѓе ова не го знаат“, напиша таа покрај видеото, додавајќи дека ставањето прашок за перење во наменетата преграда може да ја оштети машината.

Исто така, тврди дека е многу подобро кога прашокот ќе го ставите директно со алиштата бидејќи така водата подобро ќе запени, а испраната облека има поинтензивен мирис.

И додека во коментари некои тврдат дека овој трик навистина функционира, на други не им е јасно за што тогаш служат преградите за прашок и омекнувач.

Ако одлучите да го пробате овој трик и да ставите прашок за перење директно со алиштата, водете сметка да не ставите премногу облека бидејќи тоа може да спречи да дојде до топење на прашокот.

@cleanwithbekxx Shocked at how many people did not know this🤯 #cleanwithbekxx #cleaninghack #washingmachine #cleantok #fyp #lifehack ♬ original sound - CleanwithbekXx
Тагови
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more

Чек дис аут

Фејл компилација на неделата

Read more

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

15 најмоќни мотори што некогаш биле направени

Read more

Кои се најскапите аниквитети во светот?

Read more
 

Магазин

Хороскопски знаци кои најмногу сакаат да шефуваат

Читај повеќе

Instagram убавица: Никол Торн

Читај повеќе

Како да се ослободите од непријатните мириси во бањата?

Читај повеќе

Едноставен трик како лубеницата да ја направите уште посочна

Читај повеќе

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Крцкаво пилешко во јогурт

Читај повеќе

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Читај повеќе

Што не е добро да јадете и пиете пред пливање?

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе