Еликсир на младоста: Која храна го поттикнува создавањето колаген?

Нашето тело природно произведува колаген, но кога ќе ја поминеме 20-тата година, неговото производство се забавува и во шестата деценија од животот имаме 50 проценти помалку колаген од количината што сме ја имале на 20 години.

Бавното производство на колаген е една од причините зошто кожата повеќе не изгледа младешки, зошто нè болат зглобовите и косата ни се проретчува. Колагенот е најзастапениот вид на протеин во нашето тело, па затоа сочинува 30 проценти од вкупната количина на протеини во телото. Се наоѓа низ целото тело, вклучувајќи ги мускулите, коските, косата, кожата и ноктите.

Во телото има околу 40 различни видови на колаген, а колагенот тип 1 е најзастапен и е важен дел од нашата кожа, коски и мускули.

Колагенот ќе направи кожата да ни изгледа мазна и свежа. Додатоци во исхраната кои содржат колаген помагаат да се зајакне кожата, а со тоа се спречува создавањето на брчки, целулит и стрии. Секојдневната употреба на колаген ќе ја хидрира кожата и ќе ја зголеми нејзината еластичност и ќе ги намали штетите предизвикани од изложувањето на сончевите зраци.

За жените над 50 години, зајакнувањето на производството на колаген често значи избор на намирници кои се богати со витамини и минерали. Тие можат да помогнат да се подобри производството на колаген и еластин, компоненти кои ќе направат кожата да изгледа младешки, но и ќе ги заштити нашите коски и варење, како и здравјето на срцето.

Нутриционистката Меган Вонг, која е специјалист за исхрана за хронични болести, нуди совети за тоа кои три намирници треба да ги јадат жените на 50 и повеќе години за да уживаат во младешкиот изглед на кожата и целокупното здравје.

Сардини

Сардините се многу добар избор на рибен оброк бидејќи ги јадеме цели (со кожата и коските), а токму на тој начин ќе го зголемиме внесувањето на колаген во организмот. Сардините се полни со калциум, витамин Д и омега 3 масни киселини, а сите овие состојки ќе влијаат и на здравјето на коските, вели Вонг.

„Бидејќи менопаузата предизвикува забрзано губење на коскената маса, дури и до 20 проценти, важно е жените над 50 години да се грижат не само за убавата кожа, туку и за здравјето на коските“, додава тој.

Грав

Не постои колаген од растително потекло, бидејќи доаѓа од производи од животинско потекло, па телото ќе го произведува и ќе го стимулира неговото производство доколку му се понудат вистинските производи, вели Вонг.

Гравот е одличен извор на две состојки кои го стимулираат градењето на колаген, а тоа се цинкот и пролинот. Пролинот ќе ја поддржи стабилноста на колагенот, додека цинкот ќе го забави неговото влошување.

Јачмен

Следниот пат кога ќе посегнете по ориз, размислете за јачменот бидејќи тоа е поздрав избор. Јачменот содржи минерал кој ќе ги активира ензимите вклучени во производството на колаген, за кои е докажано дека помагаат во обновувањето на еластичноста на кожата и ја намалуваат видливоста на брчките. Јачменот е храна богата со растворливи влакна кои ќе помогнат во контролата на шеќерот и холестеролот во крвта.

Кремите и серумите се одлична помош, но исхраната богата со намирници кои го стимулираат производството на колаген секако се најдобри начини за одржување на младоста и здравјето на кожата.

Тагови
реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

Живот

Готвач открива кои јадења најмалку треба да се порачуваат во рестораните

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Трик на искусните домаќинки: Зошто ставаат козметички памук во правосмукалката?

Read more

Жените со една боја на очи се единствени: Имаат особено силен имунитет и живеат долго

Read more
 

Магазин

Четката за заби треба темелно да се мие еднаш неделно

Читај повеќе

Пет митови за шеќерот кои би можеле да ве спречат да изгубите тежина

Читај повеќе

Готвач открива кои јадења најмалку треба да се порачуваат во рестораните

Читај повеќе

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Читај повеќе

Очите ви се постојано суви? Можеби ви недостасува важна хранлива материја

Читај повеќе

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Читај повеќе

Бездомник во Италија доби на лото, едвај успеа да ги земе парите

Читај повеќе

Вашата крвна група можеби е „виновна“ зошто слабеењето ви е невозможна мисија

Читај повеќе

Три начини како да примите повеќе витамин Д во текот на зимата

Читај повеќе