Ема Стоун ветува екцентрична изведба во новиот филм Poor Things

Од режисерот Јоргос Лантимос и продуцентката Ема Стоун доаѓа неверојатната приказна и фантастичната еволуција на Бела Бакстер (Стоун), млада жена вратена во живот од брилијантниот и неортодоксен научник д-р Гудвин Бакстер (Вилем Дефо). Под заштита на Бакстер, Бела е желна да учи. Гладна за светот што ѝ недостига, Бела бега со Данкан Ведерберн (Марк Рафало), вешт и развратен адвокат, во виорна авантура низ континентите. Ослободена од предрасудите на нејзиното време, Бела станува цврста во својата намера да се залага за еднаквост и ослободување.

Улоги: Ема Стоун, Марк Рафало, Вилем Дефо, Реми Јусеф, Џерод Кармајкл, Кристофер Абот, Маргарет Квали.

Филмот ќе има кинопремиера на 8 декември.

реклама

Филм & ТВ

Излезе трејлер за филмот со жешката секс сцена на Елизабет Харли во режија на син ѝ

Read more

Вака се прави тизер за хорор!

Read more

Ен Хатавеј и Џејк Гиленхал ќе играат во втората сезона на популарната Netflix серија Beef

Read more

Продолжува серијалот филмови за Бриџит Џонс - наскоро ќе се снима четвртиот дел

Read more

Нови видеа

play_arrow

Јавно распоредување - неофицијалната комунистичка химна на Источна Германија

Read more
play_arrow

Машки свет: Како да ги стопите масните гради?

Read more
play_arrow

Фејл ферка: Америка - Британија

Read more
play_arrow

Зошто англиските клубови не доминираат во Европа?

Read more
play_arrow

Кога глумците не глумеа

Read more
play_arrow

Топ 10 најнеочекувани враќања на филмски ликови

Read more
play_arrow

7 најдобри дебитантски сезони во историјата на фудбалот

Read more
play_arrow

Идиоти на тркала - компилација

Read more
play_arrow

10 настани во кои не би поверувале доколку не беа снимени

Read more
play_arrow
10 трикови со кои ќе учите побрзо и подобро

10 трикови со кои ќе учите побрзо и полесно

Read more
play_arrow

7 фудбалери кои играле во погрешни епохи

Read more
play_arrow

Топ 10 најразорни поплави снимени на камера

Read more