Емили Ратајковски: Да го пријавев Робин, немаше да станам супермодел

Емили Ратајковски откри зошто претходно не го обвинила Робин Тик за сексуална злоупотреба додека учествувала во снимањето на спотот за песната „Blurred Lines“.

Супермоделот (30) го обвини Робин Тик (44) дека ја фаќал за градите кога биле насамо за време на снимањето на видеото во 2013 година.

Емили Ратајковски за странските медиуми откри дека претходно не зборувала за сексуалното насилство бидејќи тоа ќе влијаело на нејзината кариера.

„Бев непозната манекенка и ако го кажев она што се случи или се пожалев за нешто, немаше да бидам овде каде што сум денес. Немаше да бидам позната“, објаснува таа.

Емили Ратајковски донесе одлука да зборува поради објавувањето на нејзината книга „Моето тело“, во која зборува за развојот и промената на перспективите.

„Напишав книга за еволуцијата на мојата животна филозофија и таа вклучува многу искуства од мојата кариера и живот, и промени во начинот на кој гледам на нив денес“, заклучи Емили.

Remote video URL
реклама
Шакира најпопуларна на YouTube во 2017 година

Шакира најпопуларна на YouTube во 2017 година

Read more
Ал Пачино и 7 нови холивудски ѕвезди се приклучија на новиот филм на Тарантино

Ал Пачино и 7 нови холивудски ѕвезди се приклучија на новиот филм на Тарантино

Read more
Audi: Ќе покажеме како ќе изгледа автомобил без управувач

Audi: Ќе покажеме како ќе изгледа автомобил без управувач

Read more
Две награди за „Кривогаштани промет“

Две награди за „Кривогаштани промет“

Read more

Музика

Објавени номинациите за Греми наградите, еве кој доминира на листата

Read more

Објавено е во кој италијански град ќе се одржи следниот Евросонг

Read more

Емили Ратајковски: Да го пријавев Робин, немаше да станам супермодел

Read more

Басистката на „Манескин“ настапи топлес на концерт во Париз

Read more
 

Видео

  • play_arrow

Среќна Нова од Јапонија

Читај повеќе
  • play_arrow

Дедо Мраз со гондола пристигна во Венеција

Читај повеќе
  • play_arrow

Спасување куче паднато од брана

Читај повеќе
  • play_arrow

Путин ја пее „Blueberry Hill“

Читај повеќе
  • play_arrow

Спасување хаски од замрзнато езеро

Читај повеќе

Објавени номинациите за Греми наградите, еве кој доминира на листата

Читај повеќе
  • play_arrow

Дронска снимка од поплавите во Канада

Читај повеќе

Објавено е во кој италијански град ќе се одржи следниот Евросонг

Читај повеќе
  • play_arrow

Емили Ратајковски: Да го пријавев Робин, немаше да станам супермодел

Читај повеќе