Емилија Кларк се враќа со хорор антологијата „Murder Manual“

Фановите на „Game of Thrones“ сигурно со нетрпение очекуваа да ја видат Емилија Кларк во акција.

Кларк (33) се врати со улога во хорор, за првпат во кариерата.

Хорор антологијата „Murder Manual“ беше најавена како серијал од осум морничави, страшни поглавја. Сите епизоди раскажуваат различи приказни, но продуцентите тврдат дека сите се поврзани на некој начин и ги повикаа гледачите внимателно да гледаат и да ја бараат поврзаноста.

Ликот на Кларк се појавува во сегментот „Shackled“ што актерката првично го сними како краток филм во 2012 година. Малу е жена која ја прогонуваат сеќавањата на сопругот и ќе се најде во заложништво на циркуска трупа.

Во серијата што е достапна на Amazon играат и Хедли Фрејзер, Силвија Панаконе, Марија Олсен и Брајан Менли Дејвис. Меѓу режисерите се вбројуваат Мајкл Ескобедо, Кели Халмарк, Мет Њутон, Сем Н. Пауел, Тони Тиканен и Нур Вази.

Remote video URL
реклама

Излекуваните од COVID-19 може да имаат трајни оштетувања на мозокот

Read more

Дали сте доволно фит за ФБИ? Овој тест ќе ви го даде одговорот

Read more

Луѓето кои се негативни на COVID-19 тестот можеби имаат некаков имунитет

Read more

Секси лето: Убавици во бикини

Read more

Филм & ТВ

Тамара, Љубо и Атанас од „Медена земја“ ќе одлучуваат за Оскарите догодина

Read more

Како изгледаат денес актерите од „50 First Dates“?

Read more

Погледнете го трејлерот за „Cursed“ - новата серија на Netflix

Read more

„365 Days“: Полски еротски филм е најгледан на Netflix

Read more

Сцена

  • play_arrow

Дуа Липа сака да сними дует со Мадона

Читај повеќе

Тамара, Љубо и Атанас од „Медена земја“ ќе одлучуваат за Оскарите догодина

Читај повеќе
  • filter

Како изгледаат денес актерите од „50 First Dates“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за „Cursed“ - новата серија на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

„365 Days“: Полски еротски филм е најгледан на Netflix

Читај повеќе

Долф Лундгрен се сврши со 38 години помлада девојка

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Одложена премиерата на филмот „Mulan“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Tenet“ нема да биде прикажан ни во јули

Читај повеќе