„Emily in Paris“ обновена на уште две сезони

Само две и пол недели откако гледачите ја проголтаа втората сезона на „Emily in Paris“  без да остават ниту трошка кроасан зад себе, стриминг платформата Netflix соопшти дека серијата е обновена за уште две сезони.

Романтичната хумористична серија создадена од Дарен Стар, човекот кој стои зад „Sex and the City“, сега ќе ја следи Емили (Лили Колинс) низ третата и четвртата сезона од серијата, по одличниот успех на првите две сезони.

Иако Netflix не ги објавува податоците за гледаноста, наведе дека новата сезона на серијата е на врвот на глобалната топ 10 листа во 94 земји, со 107,6 милиони прегледани часови во првите пет дена од објавувањето. Првата сезона на серијата беше најгледаната комедија на платформата за 2020 година.

Иако досега серијата, како што кажува самото име, се одвиваше претежно во Париз (со повремени излети до Сен Тропе или живописните лозја на Шампањ), минатата сезона ги остави гледачите во неизвесност. Сега кога е најавено обновувањето, останува прашањето: дали сепак Емили ќе остане во Париз? Иако можеби сè уште не го знаеме одговорот на тоа конкретно прашање, идејата за „Емили во Чикаго“ го нема истиот примамлив призвук.

Во интервју за Vogue Australia претходно оваа година, Лили Колинс зборуваше за по малку дрскиот карактер на нејзиниот лик и за тоа колку таа се смета за среќна што ја добила улогата.

„Емили се мотивира од работата, таа е страсна, решителна, бистра, смела, весела, малку очигледна и секогаш своја без пардон“, резимира Колинс.

Каде и да пристигне Емили, може да се претпостави дека заплетканите романси со многу драма и смелите модни моменти - кои оваа сезона беа поизразени од кога било - ќе продолжат.

Тагови
реклама

Зошто почна да паѓа вредноста на доларот?

Read more

Дали Путин ја прави истата грешка поради која Хитлер ја загуби војната?

Read more

Секс во вселената – една од најтешките задачи на НАСА

Read more

Пет причини зошто треба почесто да имате секс

Read more

Филм & ТВ

Креаторот на „Squid Game“ за новата сезона: Човештвото ќе биде ставено на тест

Read more

Романтиката меѓу Џони Деп и неговата адвокатка е тактика

Read more

Продуцентот на „Pirates of the Caribbean“ откри дали Џони Деп ќе се врати во новиот филм

Read more

Netflix го објави трејлерот за новата серија „Resident Evil“

Read more
 

Сцена

Како „Битлси“ пишувале љубовни песни?

Како „Битлси“ пишувале љубовни песни?

Читај повеќе

Креаторот на „Squid Game“ за новата сезона: Човештвото ќе биде ставено на тест

Читај повеќе

Романтиката меѓу Џони Деп и неговата адвокатка е тактика

Читај повеќе
  • play_arrow

Џеј Ло: На публиката сакам да ѝ дадам содржина, не само тресење на задникот

Читај повеќе
  • play_arrow

Првото EP на Пијан Славеј е сè што ни треба ова лето

Читај повеќе

Продуцентот на „Pirates of the Caribbean“ откри дали Џони Деп ќе се врати во новиот филм

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix го објави трејлерот за новата серија „Resident Evil“

Читај повеќе

Брус Вилис фотографиран прв пат по објавата дека страда од афазија

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Почна 75. Кански филмски фестивал

Читај повеќе