Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Вашата емоционална интелигенција не е ценење на тоа колку вредите, туку е резултат на типот на учење и пример за емоционална интелигенција до кои сте имале пристап.

Без разлика во која фаза од Вашето патување низ емоционалната интелигенција се наоѓате сега, свесноста за нештата што ги помислуваме и кажуваме може да ни помогне да имаме поголема контрола врз нашиот ум, емоции и на крај – живот.

Терапевтката Џулија Кристина споделува кои фрази нема да ги слушнете од емоционално интелигентни луѓе.

реклама

Живот

Хороскопските знаци зад волан: Бикот вози по свое, Лавот за чудо е дисциплиниран

Read more

Декорации за сечиј вкус: 3 прекрасни растенија што се садат во октомври

Read more

Фигурина на слон во домот и други извори на среќа

Read more

Ќе блесне како нова: Трик како да исчистите када за само неколку минути

Read more

Нови видеа

play_arrow

Lamborghini Huracan Turbo или Kawasaki H2R - кој е побрз?

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Како да слабеете без да броите калории?

Read more
play_arrow

Фејл компилација со најсмешните незгоди ширум светот

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Squid Game“

Read more
play_arrow

Зошто ни е потребен витаминот Д3?

Read more
play_arrow

Како шеќерот ни влијае на мозокот?

Read more
play_arrow

Топ 10 најмузикални моменти на „The Big Bang Theory“

Read more
play_arrow

Има пет типови на луѓе според тоа како ги трошат парите

Read more
play_arrow

Објавен тизер за второто продолжение на последната сезона на „La Casa de Papel“

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за третата сезона на хит серијата „Narcos: Mexico“

Read more
play_arrow

Проверете дали знаете кои „факти“ за спиењето се само митови

Read more