Енди Мареј и сопругата Ким добија трето дете

Енди Мареј и неговата сопруга Ким Сиарс минатата недела го добија нивното трето дете, потврди дедото на славниот тенисер.

Во разговор за The Scottish Sun, Рој Ерскин кажа дека двојката добила син.

„Уште не знаеме како ќе се вика, имам видено само фотографија. Мило ми е што сѐ заврши добро и што мајката и бебето се одлично“, рече Ерскин.

Мареј и Сиарс веќе ги имаат ќерките Софија (3) и Иди (2).

Во интервју за The Times Мареј (32) претходно потврди дека ќе направи кратка пауза во кариерата за да се подготви за доаѓањето на третото дете.

„Дефинитивно ќе имам помалку време за кариерата, со сопругата ќе бидеме прилично зафатени со три деца помали од четири години. Ќе се обидам да бидам што е можно поприсутен следната година, но знам дека тенисерската кариера нема да ми трае засекогаш, така што ќе мора да има рамнотежа меѓу приватниот живот и работата“. Рече тој.

Мареј и Сиарс се заедно откако се запознале во тинејџерските денови на американскиот турнир Самер Опен 2005 година. Се венчаа во 2015 година.

реклама

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more

Тенис

Надал: Ги почитувам тенисерите кои решија да играат на УС Опен, можеби им требаат пари

Read more

Среќен роденден, Роџер Федерер!

Read more

Вавринка објасни зошто го пропушта УС Опен

Read more

Федерер: Мислам дека 90 отсто од тенисерите се задоволни од прекинувањето на сезоната

Read more

Спорт

Болидот на Фетел ќе добие нова шасија за шпанското Гран при

Читај повеќе
  • filter

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Читај повеќе

Официјални состави: ПСЖ без Мбапе почнува против Аталанта

Читај повеќе

Де Роон ќе дели пица во Бергамо ако ја освои ЛШ

Читај повеќе

Шестмина позитивни во Атлетик

Читај повеќе

Алушовски: Во Струга не одиме само да се проверуваме, туку да победиме

Читај повеќе
  • play_arrow

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Читај повеќе

Гасперини: Нејмар? Ќе го натераме тој да се брани од нас

Читај повеќе

Извлечени двојките за новата сезона во Вторите лиги

Читај повеќе