УЕФА ЕУРО 2020

Енрике им се извини на навивачите за ремито со Шведска

Селекторот на шпанската фудбалска репрезентација, Луис Енрике, им се извини на навивачите за ремито без голови со Шведска на натпреварот од 1. коло на Европското првенство, што се одигра синоќа во Севилја.

– Се сретнавме со тим кој реши да остане назад во одбраната, потпирајќи се исклучиво на  топки од далечина. Сепак, морам да признаам дека Шведска можеше да победи. Ремито  остави горчливи чувства и им се извинувам на навивачите. Оваа вечер моравме да победиме. Се обидуваме да создадеме шанси за гол, ги имаше доволно, но реализацијата не беше на ниво, го цитира Енрике официјалната веб-страница на УЕФА.

На другиот натпревар од групата Е, Словачка ја совлада Полска со 2:1.

Во следното коло, Шпанија ќе игра против Полска на 19 јуни, а Швеѓаните ќе се соочат со Словачка еден ден порано.

Тагови
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Нема бегање од летачката рака на законот: Дронот гледа сѐ

Read more

Страшно невреме во Италија, град уништи стотици автомобили

Read more

Сите очи во Токио денеска беа вперени во Русинката Ангелина

Read more

Фудбал

Алегри уште е лут: Ако Бонучи сака капитенска лента, нека си купи

Read more

Скромниот Холанд: 175 милиони евра се премногу за еден човек

Read more

Вмешан во нов скандал: Вејн Руни повторно ја изневери сопругата?

Read more

Одреден распоредот за новата сезона во фудбалската лига

Read more
 

Спорт

Македонските јуниорки катастрофално поразени од Словенија

Читај повеќе

Утре е дочекот на олимпискиот херој, Дејан повика на заедничка прослава

Читај повеќе

Тренерите на Георгиевски се откажаа од наградатa, побараа да му биде доделена на Дејан

Читај повеќе

Ѓоковиќ го комплетира списокот со четвртфиналисти во Токио

Читај повеќе

Дејан Георгиевски награден со 1,8 милиони денари за среброто во Токио

Читај повеќе
  • play_arrow

Алегри уште е лут: Ако Бонучи сака капитенска лента, нека си купи

Читај повеќе
  • play_arrow

Филипинка наградена со половина милион евра и нова куќа за освоениот златен медал

Читај повеќе

Георгиевски: Одлично е чувството да ја израдуваш македонската јавност

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Сите очи во Токио денеска беа вперени во Русинката Ангелина

Читај повеќе