Epic Games ја подарува акционата авантура Control вредна 30 долари

После NBA 2К21, Among Us и Frostpunk, Epic Games ја даваат бесплатно и играта Control.

Веќе нѐ навикнаа на една бесплатна игра секој четврток, а овојпат тоа ќе биде играта Control, акциона авантура што се игра од трето лице.

Играта вредна 30 долари беше објавена во 2019 година.

Remote video URL

Поранешната ексклузива во Epic Games Store е добитник на неколку награди и е една од најдобрите и најскапите игри што EG ја споделиле бесплатно досега.

Играта можете да ја преземете за вашиот PC до 17 јуни на ОВОЈ ЛИНК.

Тагови
реклама

Зошто Кина сака да гради канал до Дунав преку Вардар?

Read more

Порано беше светска шампионка, денес е ѕвезда на сајт за возрасни

Read more

Илон Маск: Земјата е пред колапс, потребни се луѓе за Марс

Read more

Топ 10 најубави плажи во светот

Read more

Гејминг

Лиценциран автомобил на Ferrari пристигна во играта Fortnite

Read more

PES го менува името во eFootball и станува бесплатна

Read more

Netflx ќе ги освојува и гејмерите

Read more

Топ 5 нови видеоигри за август 2021

Read more
 

Гик

Лиценциран автомобил на Ferrari пристигна во играта Fortnite

Читај повеќе

Snapchat бележи најголем раст, сега има 293 милиони корисници

Читај повеќе

Instagram ќе го преведува вашето Story на повеќе од 90 јазици

Читај повеќе
  • play_arrow

Откриј ја моќта на новиот Asus Zenbook Flip 13 (UX363)

Читај повеќе
  • play_arrow

Научници открија 28 непознати вируси замрзнати во глечери

Читај повеќе
  • play_arrow

Роверот Perseverance се подготвува да ги земе првите примероци од Марс

Читај повеќе

Русија парично ги казни Facebook и Telegram

Читај повеќе

PES го менува името во eFootball и станува бесплатна

Читај повеќе

Полначот HyperCharge на Xiaomi ќе го полни телефонот за 8 минути

Читај повеќе