ОДЛИЧЕН ГЕСТ НА УЕФА

Ериксен ја победи смртта и го прогласија за играч на натпреварот со Финска

УЕФА го прогласи Кристијан Ериксен за играч на натпреварот помеѓу Данска и Финска откако данскиот репрезентативец падна на теренот и со големи напори на лекарите успеа да го добие најважниот натпревар во неговиот живот.

Вистинската драма се одвиваше на стадионот Паркен во Копенхаген откако Ериксен одеднаш колабира за време на мечот. Натпреварот веднаш беше прекинат, а сите играчи на Данска и Финска неколку секунди по тоа се држеа за глава и со неверување гледаа што се случува.

За среќа, фудбалерот на Интер ја победи смртта - беше успешно реанимиран и по половина час беше пренесен во болница во свесна состојба.

УЕФА тогаш го прогласи за играч на натпреварот, а претседателот Александар Чеферин рече:

„Фудбалот е прекрасна игра, а Кристијан игра преубаво. Ти посакуваме брзо закрепнување“.

Да потсетиме, натпреварот продолжи по два часа, а Финска изненадувачки славеше со 1:0.

URL
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Тетовка од сопругот украла 400.000 швајцарски франци

Read more

Фудбал

Кристијан Ериксен се враќа во Интер на прегледи

Read more

Алегри уште е лут: Ако Бонучи сака капитенска лента, нека си купи

Read more

Скромниот Холанд: 175 милиони евра се премногу за еден човек

Read more

Вмешан во нов скандал: Вејн Руни повторно ја изневери сопругата?

Read more
 

Спорт

Георгиевски: Ветивме медал, донесовме сребро, верувам дека следниот ќе биде златен

Читај повеќе

Пречек на Дејан Георгиевски на плоштадот „Македонија“ (ВО ЖИВО)

Читај повеќе

Мојсовски: Георгиевски освои сребро, но за нас тој е златен

Читај повеќе

Дејан се врати дома: Овој успех не е само за мене, туку за цела Македонија

Читај повеќе

Ѓоковиќ експресно во полуфиналето на ЛОИ

Читај повеќе
  • play_arrow

Кристијан Ериксен се враќа во Интер на прегледи

Читај повеќе

Георгиевски попладнево се враќа во земјата со олимпискиот медал

Читај повеќе

Новата НБА сезона стартува на 19 октомври

Читај повеќе

Рекорден број на заразени на ЛОИ во Токио, двајца хoспитализирани

Читај повеќе