Ериксен од болница: Не се предавам, сакам да разберам што ми се случи

Данскиот фудбалер Кристијан Ериксен упати порака до јавноста од болница.

Срцето на Ериксен запре во 43. минута од натпреварот од првото коло на Европското првенство помеѓу Данска и Финска.

Данецот благодарение на капитенот Симон Кјер и лекарите успеа да се избори за живот на теренот, а потоа беше пренесен во болница во Копенхаген, каде беше целосно стабилизиран.

Кристијан испрати порака од болница.

„Ви благодарам на сите, не се предавам. Сега се чувствувам подобро и сакам да разберам што ми се случи. Уште еднаш ви благодарам на сите за сè што направивте за мене“, порача Ериксен.

реклама

Зошто Кина сака да гради канал до Дунав преку Вардар?

Read more

Порано беше светска шампионка, денес е ѕвезда на сајт за возрасни

Read more

Илон Маск: Земјата е пред колапс, потребни се луѓе за Марс

Read more

Топ 10 најубави плажи во светот

Read more

Фудбал

Ериксен мора да го извади дефибрилаторот за да игра во Италија

Read more

Сон не оди никаде, потпиша нов договор со Тотенхем

Read more

Бензема е позитивен на COVID-19, во изолација наместо на подготовки

Read more

Барселона мора да го скрати буџетот за плати за половина милијарда евра

Read more
 

Спорт

Французинот Мане нов ракометар на Металург

Читај повеќе

Ѓоковиќ лесно ја мина првата олимписка пречка

Читај повеќе

Алжирски џудист се повлече од ОИ поради потенцијален израелски противник

Читај повеќе

Ериксен мора да го извади дефибрилаторот за да игра во Италија

Читај повеќе

Македонската делегација продефилира на отворањето на Игрите во Токио

Читај повеќе

Сон не оди никаде, потпиша нов договор со Тотенхем

Читај повеќе

Долг и трнлив пат: Никогаш немало толку многу жени на Олимпијада како денес

Читај повеќе
  • play_arrow

Коби, спиј мирно, твоите желби се исполнети

Читај повеќе

Бензема е позитивен на COVID-19, во изолација наместо на подготовки

Читај повеќе