РФМ КУП НА МАКЕДОНИЈА 2021/22

Еурофарм Пелистер и Вардар 1961 очекувано во ракометното куп финале

Ракометарите на битолски Еурофарм Пелистер и скопски Вардар 1961 ја оправдаа фаворитската улога во полуфиналните пресметки на завршниот турнир во Купот на Македонија што се одржа во Кавадарци и ќе играат за трофејот во неделното финале.

Еурофарм Пелистер не дозволи изненадување и со 26:21 (16:9) го совлада Бутел во полуфиналето.

Пласман во финалето обезбеди и бранителот на трофејот Вардар со триумф над Еурофарм Пелистер 2 со 28:24.

На програмата денеска се двете полуфинални пресметки во женскиот ракометен куп меѓу Куманово - Металург (14 часот) и Ѓорче Петров - Чаир (17 часот).

Машкото финале ќе се игра в недела со почеток во 19:30 часот, а претходно од 17 часот е натпреварот за трофејот во женска конкуренција.

Тагови
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more

Ракомет

РК Вардар: Понудивме банкарска гаранција, но ЕХФ не ја прифати и нѐ исклучи од ЛШ

Read more

Вардар исфрлен од ЛШ поради неисполнети финансиски обврски

Read more

Лазаров со победа се прости од навивачите на Нант

Read more

Лазаров објави крај на кариерата: Заминувам со гордо крената глава

Read more
 

Спорт

Македонските фудбалерки го совладаа Косово

Читај повеќе

Руни го напушти Дерби Каунти

Читај повеќе

Лејкерс потпишаа договори со синовите на Шекил О'Нил и Скоти Пипен

Читај повеќе

Ѓоковиќ против Кореецот Куон на стартот на Вимблдон

Читај повеќе

ПСЖ објави колку заработи на Меси - бројките се неверојатни

Читај повеќе

Познат распоредот за новата сезона во Серија А: Кога се големите дербија?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ботас сабајлево го разбуди Милано

Читај повеќе

Роналдо му постави ултиматум на Јунајтед

Читај повеќе

ФИФА промени две важни правила за бројот на играчи за Светското во Катар

Читај повеќе