ЕХФ ЕВРОПСКА ЛИГА 2021/22

Еурофарм Пелистер од вториот барабан ја чека жрепката за Европската лига

Ракометарите на битолски Еурофарм Пелистер од вториот квалитативен барабан ќе ја очекуваат утрешната жрепка за групната фаза од новата сезона во Европската лига.

Македонскиот претставник се најде во вториот барабан заедно со Савехоф, Винтертур и Чеховские Медвједи и тоа се единствените екипи против кои не може да се сретне во групната фаза.

Жрепката за извлекувањето на групите е в четврток, а првото коло е на програмата на 19 октомври.

Барабан 1:
Магдебург (Германија)
Нант (Франција)
Бидасоа (Шпанија)
Татабања (Унгарија)

Барабан 2:
Севехоф (Шведска)
Еурофарм Пелистер (Македонија)
Пфади Винтертур (Швајцарија)
Чеховские медвједи (Русија)

Барабан 3:
Горење (Словенија)
АЕК (Грција)
Татран (Словачка)
Кокс (Финска)

Барабан 4:
Фуксе (Германија)
ПАУК (Франција)
Лемго (Германија)
Спортинг (Португалија)

Барабан 5:
Ним (Франција)
Висла (Полска)
ГОГ (Данска)
Бенфика (Португалија)

Барабан 6:
Нексе (Хрватска)
Логроњо (Шпанија)
Кадетен (Швајцарија)
Феникс (Франција)

реклама

Предупредувачки знаци дека црниот дроб ви е полн со токсини

Read more

Промашување на векот: Најголемиот трговски центар во светот зјае празен

Read more

Што ви се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Колку сексуални партнери пред вас се „премногу“?

Read more

Ракомет

ЕХФ: Само вакцинирани ракометари на ЕУРО 2022

Read more

Дибиров го постигна голот број 1.000 во Лигата на шампионите

Read more

Ракометарите на Пелистер триумфално низ Атина

Read more

Лазаров ги соопшти патниците за Египет - тројца дебитанти

Read more
 

Спорт

Манчини: Многу тешка жрепка за нас

Читај повеќе

Милевски: Италија е фаворит, но за исходот ќе се прашуваме и ние

Читај повеќе

Италија противник на македонските фудбалери во мундијалскиот бараж

Читај повеќе

ЕХФ: Само вакцинирани ракометари на ЕУРО 2022

Читај повеќе

Холанд по 5 недели се враќа на теренот

Читај повеќе
  • play_arrow

Конте за бламажата во Словенија: По три недели почнувам да ја разбирам ситуацијата во Тотенхем

Читај повеќе

Каде да се гледа мундијалската жрепка?

Читај повеќе

Tриесет години затвор за поранешниот претседател на Бразилскиот олимписки комитет

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавено видео на кое Роналдо урла по играчите на Јуве: Играме како го*на

Читај повеќе