ЕВРОЛИГА 2019/20

Евролигата може да забрани натпревари во Грција

Непознати лица ја нападнаа судиската тројка која во Атина ја делеше правдата на кошаркарскиот натпревар во Евролигата меѓу Панатинаикос и Барселона.

Арбитрите Луиџи Ламоника, Дамир Јавор и Емин Моулкоч биле однесени во болница со повреди од различни степени на сериозност.

Евролигата на својата официјална веб-страница издаде соопштение во врска со нападот врз судискиот тим. Забележано е дека доколку уште еднаш се случи инцидент од ваков вид во Грција, организаторите ќе го разгледаат трансферот на сите натпревари во Евролигата, Европскиот куп и младинскиот турнир надвор од земјата.

Инаку, Барселона славеше над Панатинаикос со 92:81

реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Што се знае за полицаецот кој го уби Џорџ Флојд?

Read more

На Меланија не ѝ е дојдено до смеење

Read more

Кошарка

Стојмир Дејаноски е нов претседател на КК Гостивар

Read more

НБА првак истепа момче на улица, се правда дека нема врска со расизам

Read more

Влезот на Коби Брајант во Куќата на славните одложен за 2021

Read more

Eurobasket ги одбра најдобрите во мак-кошарката

Read more

Спорт

Фудбалски рекордер: Украински клуб има 25 заразени со COVID-19

Читај повеќе

И после Ибра, Ибра

Читај повеќе

Карагер: Обамејанг е премногу добар за Арсенал

Читај повеќе
  • play_arrow

Холанд може да го пропушти мечот со Херта поради повреда

Читај повеќе
  • play_arrow

Фан на Барса направи видео компилација со „најдоброто“ од Роналдо

Читај повеќе

Барса сокрилa дека има пет играчи со коронавирус

Читај повеќе

ФИФА повика на здрав разум при санкционирањето на фудбалери кои бараат правда за Џорџ Флојд

Читај повеќе

Митревски ќе го чува голот на Порто

Читај повеќе

Стојмир Дејаноски е нов претседател на КК Гостивар

Читај повеќе