Facebook направи апликација која е наменета само за парови

Компанијата Facebook креираше нова апликација која е дизајнирана само за парови.

Апликацијата е наречена Tuned и е дизајнирана од страна на New Product Experimentation.

Оваа апликација ги поттикнува паровите меѓусебно да го споделуваат своето расположение, да разменуваат музика и да креираат дигитален scrapbook. Од Facebook велат дека оваа апликација претставува приватен простор за оние коишто се во љубовна врска.

Tuned е поврзана со апликацијата Spotify за да се споделува музика, а паровите да можат да разменуваат фотографии, пораки, гласовни пораки, а на располагање имаат и стикери и различни опции за искажување емоции.

Апликацијата е бесплатна и оние коишто сакаат да ја користат мора да имаат профил на Facebook, но и да ги почитуваат правилата на оваа социјална мрежа. Тоа значи дека нивните податоци можат да се користат за таргетирање реклами.

Апликацијата не е многу различна во однос на останатите социјални мрежи на кои луѓето директно комуницираат едни со други.

Засега Tuned е достапна само за уредите со оперативниот систем iOS, пишува The Verge.

реклама

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Искандер - смртоносниот ѕвер: Со ова убиствено оружје Ерменија му се заканува на Азербејџан

Read more

Зошто интелигентните луѓе имаат помалку пријатели?

Read more

Словенија забрани работење на продавниците во недела и за празници – Кога кај нас вака?

Read more

Софтвер

Како да ја поставите Gmail за примарна апликација на iOS 14?

Read more

Google Maps ќе покажува каде има најмногу заразени со COVID-19

Read more

Како да ги „замаглите“ лицата во видеата на YouTube?

Read more

Што е најинтересно меѓу новитетите во Android 11?

Read more

Гик

  • play_arrow
  • filter

Xiaomi ја претстави серијата Mi 10T: Смартфони со одлична батерија и врвни перформанси

Читај повеќе

Искандер - смртоносниот ѕвер: Со ова убиствено оружје Ерменија му се заканува на Азербејџан

Читај повеќе
  • filter

Што сè ново ќе претстави Google вечерва, освен Pixel 5?

Читај повеќе

Блокиран Twitter профилот на унгарската Влада

Читај повеќе

Под површината на Марс се откриени солени езера

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за новата видеоигра „Assassin’s Creed Valhalla“

Читај повеќе

Тоалет вреден 23 милиони долари летна во вселената

Читај повеќе

Ова се просечните цени на телефони и најпопуларните производители

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да снимате подолги видеа на Instagram Reels?

Читај повеќе