„Фала ти што ми ја спаси 2020“ – Блејк Шелтон ја запроси Гвен Стефани

Поп-ѕвездата Гвен Стефани (50) се сврши со седум години помладиот кантри пејач Блејк Шелтон.

Двајцата објавија заедничка фотографија на своите профили на Instagram со известување за свршувачката.

„Да, молам“, напиша Гвен покрај фотографијата на својот профил, додека Блејк даде трогателен коментар покрај истата фотографија:

„Ти благодарам што ми ја спаси 2020 година и остатокот од животот. Те сакам“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hey @gwenstefani thanks for saving my 2020... And the rest of my life.. I love you. I heard a YES!

A post shared by Blake Shelton (@blakeshelton) on

 

Стефани и нејзиниот свршеник се вљубија во 2015 година додека беа членови на жирито во натпреварувачкото шоу The Voice, а бидејќи и двајцата минаа низ тешки разводи пред тоа, лесно најдоа заеднички јазик.

Откако ја доби наградата CMT на почетокот на овој месец за песната „Nobody But You“ во категоријата најдобар дует, пејачот рече дека тој и неговата девојка се подготвени за следниот чекор во нивната врска.

„Верувале или не, ние сме заедно веќе пет години“, рече пејачот, додавајќи дека тој и Гвен работат на сè и дека се подготвени за работи што сè уште не ги постигнале.

Гвен неодамна учествуваше во шоуто на Џими Кимел и кога колешката Дуа Липа ја праша како го поминала времето во изолација со сопругот, пејачката одговори дека не се во брак, „ама тоа добро звучи“.

Гвен беше во изолација поради коронавирусот со Блејк и нејзините деца во Оклахома, заедно со уште неколку членови на семејството.

„Правевме работи за кои ми е жал што немав време да ги правам во последните 20 години. Глупави работи како берење капини и одгледување пченка“, рече Блек за неговото искуство во изолација со Гвен.

Двајцата купија заедничка куќа во почетокот на годинава, така што веста за свршувачката не беше големо изненадување за јавноста.

реклама

Масовно иселување: Зошто си заминуваат луѓето од Македонија и дали би се вратиле?

Read more

Бил Гејтс: Треба да се подготвиме за нова пандемија

Read more

Пробајте нешто ново: Извонредни трикови за незаборавна предигра

Read more

Најдени телата на господар и слуга кои настрадале во ерупцијата во Помпеја

Read more

Музика

Модата на AMA 2020: Што носеа познатите на црвениот тепих?

Read more

Тејлор Свифт освои три AMA награди и постави нов рекорд

Read more

Џастин Бибер и Шон Мендес пеат за предизвиците на славата во „Monster“

Read more

Billboard: Карди Би е жена на годината

Read more

Сцена

  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Модата на AMA 2020: Што носеа познатите на црвениот тепих?

Читај повеќе
  • play_arrow

Тејлор Свифт освои три AMA награди и постави нов рекорд

Читај повеќе

По две тешки дијагнози, Мајкл Џ. Фокс објави крај на кариерата

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за „The Ripper“

Читај повеќе
  • play_arrow

Џастин Бибер и Шон Мендес пеат за предизвиците на славата во „Monster“

Читај повеќе
  • play_arrow

Billboard: Карди Би е жена на годината

Читај повеќе
  • play_arrow

Најгледаната серија на Netflix не престанува да добива пофалби

Читај повеќе
  • play_arrow

Модна приказна: Костимите во четвртата сезона на „The Crown“

Читај повеќе