Фан на Барса направи видео компилација со „најдоброто“ од Роналдо

Кристијано Роналдо без сомнеж вреди за сите 118 милиони евра што Јувентус ги плати за него летото во 2018 година.

Има некои фудбалски фанови кои се сомневаа дека вреди да се плати толку за играч на 30-тина години, но Португалецот ја оправда сумата и е во одлична форма.

Иако деби сезоната во Јуве не му беше најсјајна (постигна „само“ 28 гола), сепак ѝ помогна на „Старата дама“ да се прослави во Серија А.

Пред пандемијата да ја прекине сезоната, Роналдо блескаше со 21 гол во 22 натпревари и 35-годишниот напаѓач не покажува знаци на забавување.

Сепак, некои фудбалски фанови секогаш ќе сакаат да се фаќаат за промашувањата наместо за победите, па така еден духовит фан на Барса направи компилација од „најдобрите вештини“ на Роналдо во дресот на Јуве.

На Роналдо и на навивачите на Јуве можеби нема да им се допадне ваквата шега, но вреди да погледнете дека и Роналдо на моменти сепак е само човек.

реклама

Излекуваните од COVID-19 може да имаат трајни оштетувања на мозокот

Read more

Дали сте доволно фит за ФБИ? Овој тест ќе ви го даде одговорот

Read more

Луѓето кои се негативни на COVID-19 тестот можеби имаат некаков имунитет

Read more

Секси лето: Убавици во бикини

Read more

Фудбал

Челси падна кај Вест Хем, Лестер продолжува да тоне

Read more

Интер броеше до 6, автогол го спаси Милан

Read more

Го платија 120 милиони евра за да седи на клупа

Read more

Левандовски: Имаме големи шанси за триумф во Лигата на шампионите

Read more

Спорт

  • play_arrow

Челси падна кај Вест Хем, Лестер продолжува да тоне

Читај повеќе
  • play_arrow

Интер броеше до 6, автогол го спаси Милан

Читај повеќе

Вардар доби тешка група во Лигата на шампионите

Читај повеќе

Го платија 120 милиони евра за да седи на клупа

Читај повеќе

Левандовски: Имаме големи шанси за триумф во Лигата на шампионите

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Времеплов: Пред 8 години моќната Шпанија ја прегази Италија и ја покори Европа

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Меси влезе во клубот 700: Против кого постигнал најмногу голови?

Читај повеќе

Пиоли: Ибра ќе игра, тој е како лав

Читај повеќе
  • play_arrow

Анчелоти изненаден на прес, не знае дека му заминал играч

Читај повеќе