Серија А 2020/21

Фановите бурно реагираат: Кога победува Јуве ставате фотки со Роналдо, кога губи - со Пирло

Александра Спасеска
/ 18.01.2021 / 13:14

Вчерашниот дебакл на Јувентус, кога беше поразен од Интер со 2:0, нема да го поттикне тренерот Андреа Пирло да се повлече од функцијата, ниту пак да ја преземе вината целосно на себе.

Пирло се бранеше дека „Тренерот е секогаш виновен кога се губи, но играчите не ме слушаа“.

URL

Навивачите на „Старата дама“ пак, покрај тоа што се фрустрирани од сѐ поголемата недостижност на титулата, исто така реагираа и на начинот на кој Јувентус се третира во медиумите.

Имено, меѓу многуте критики упатени кон Пирло, се најдоа и коментари за тоа дека кога Јуве победува, веста се илустрира со фотографија на Кристијано Роналдо, дури и ако тој не постигнал гол на натпреварот, а кога „Старата дама“ губи, лицето на поразот е Пирло.

URL
URL

Сепак, преовладуваат критики за тоа дека Пирло не се снаоѓа најдобро на клупата на „бјанконерите“, а некои дури правеа споредби и со неговиот претходник Маурицио Сари.

URL
URL
URL
URL
URL
реклама

Џамија во Берлин развеа знаме со виножито

Read more

За власта новиот предлог ги содржи сите наши барања и забелешки, опозицијата излегува на протест

Read more

Што да правите ако ве касне змија?

Read more

Утрински секс: Зошто е уште подобар во лето?

Read more

Фудбал

Берлускони со спектакуларен напаѓачки тандем сака да атакува на ЛШ

Read more

Најмладиот син на Диего Симеоне потпиша за Сарагоса

Read more

Влаховиќ по само половина година го смени бројот на дресот

Read more

ФИФА претстави нова офсајд технологија со ВИ за Мундијалот во Катар

Read more
 

Спорт

Берлускони со спектакуларен напаѓачки тандем сака да атакува на ЛШ

Читај повеќе
  • filter

НБА ѕвездата Бриџис брутално ја претепал сопругата

Читај повеќе
  • filter

Каков татко, таков син: Стефан Ѓоковиќ стана хит поради неговата техника

Читај повеќе

Најмладиот син на Диего Симеоне потпиша за Сарагоса

Читај повеќе
  • play_arrow

Влаховиќ по само половина година го смени бројот на дресот

Читај повеќе

ФИФА претстави нова офсајд технологија со ВИ за Мундијалот во Катар

Читај повеќе

НБА: Јокиќ го потпиша најбогатиот договор во историјата

Читај повеќе

Прв пораз на македонските ракометари на Медитеранските игри

Читај повеќе

Галијани открива: Во 1998 го потпишав Чави, но сè пропадна поради мајка му

Читај повеќе