„Fast 9“ урна рекорди на бокс-офисот

Деветтото продолжение на „Fast and Furious“ оствари заработка од 70 милиони долари во текот на премиерното прикажување во Северна Америка, пренесе Variety. На меѓународно ниво, филмот досега заработи 405 милиони долари.

Остварувајќи заработка од 70 милиони долари во првиот викенд од  прикажувањето, филмот урна рекорди за најголема заработка во текот на пандемијата со коронавирусот. Претходно, рекордот го држеше хорор филмот „A Quiet Place II“ со заработка од 48.3 милиони долари.

Вин Дизел претходно потврди дека ќе има уште две продолженија кои би можеле да се појават во 2023 и 2024 година. Истите ќе бидат во режија на Џастин Лин, којшто го режираше и деветтото продолжение, но и продолженијата „The Fast and the Furious: Tokio Drift“, „Fast & Furious“, „Fast Five“ и „Fast & Furious 6“.

„F9“ се прикажува во киносалите од 17 јуни годинава.

Remote video URL
Тагови
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Read more

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Read more

Филм & ТВ

Објавен првиот трејлер за серијата „Vikings: Valhalla“

Read more

Прв поглед во втората сезона на „Bridgerton“

Read more

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Како звучи Кристен Стјуарт како принцезата Дијана: Двеминутен трејлер

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Објавен првиот трејлер за серијата „Vikings: Valhalla“

Читај повеќе

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв поглед во втората сезона на „Bridgerton“

Читај повеќе

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Читај повеќе
  • play_arrow

Како звучи Кристен Стјуарт како принцезата Дијана: Двеминутен трејлер

Читај повеќе
  • play_arrow

Family Guy ја објаснува вакцинацијата на начин што секој може да го разбере

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за трилер хоророт „Night Teeth“

Читај повеќе
  • play_arrow

22 септември 1994, беше прикажана првата епизода од култните „Friends“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 филмови за вонземјани инспирирани од вистински настани

Читај повеќе