„Fast & Furious 9“ го освои светскиот бокс-офис

Деветтото продолжение на „Fast & Furious“ заработи 162.4 милиони долари на светскиот бокс-офис. Филмот беше премиерно прикажан во 8 земји меѓу кои се Кина, Јужна Кореја и Хонгконг.

Одличната продажба на билетите во киносалите е охрабрувачки старт за летната филмска сезона во време на пандемија.

Од 162 милиони долари, 135 милиони долари филмот заработи само во Кина. Во Јужна Кореја премиерното прикажување донесе заработка од 9.9 милиони долари, додека на Блискиот Исток и во Хонгконг, заработи 6.2 милиони долари, односно 2.4 милиони.

Филмот е во режија на Џастин Лин, а главните улоги ги толкуваат Вин Дизел, Мишек Родригес и Џон Цена.

Remote video URL

Бокс-офисот во Северна Америка не доживеа значителни промени, хорор филмот „Spiral“ заработи 4.6 милиони долари и се најде на првото место. По него следат акционата авантура „Wrath of Man“ со 3 милиони долари и трилерот „Those Who Wished Me Dead“ со 1.9 милиони долари.

Remote video URL
Тагови
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Цените на половните автомобили во Германија рушат рекорди

Read more

Басистката на „Манескин“ настапи топлес на концерт во Париз

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Филм & ТВ

Филмот „М“ на Вардан Тозија ќе учествува на фестивалот во Котбус

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

„Dune“ заработи 76 милиони долари на светскиот бокс-офис

Read more

Објавен првиот трејлер за серијата „Vikings: Valhalla“

Read more
 

Сцена

Филмот „М“ на Вардан Тозија ќе учествува на фестивалот во Котбус

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

„Dune“ заработи 76 милиони долари на светскиот бокс-офис

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен првиот трејлер за серијата „Vikings: Valhalla“

Читај повеќе

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв поглед во втората сезона на „Bridgerton“

Читај повеќе

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Читај повеќе
  • play_arrow

Како звучи Кристен Стјуарт како принцезата Дијана: Двеминутен трејлер

Читај повеќе
  • play_arrow

Family Guy ја објаснува вакцинацијата на начин што секој може да го разбере

Читај повеќе